Felietony

Kasagra.pl - mi tam nic nie gra (a szczególnie regulamin)

Grzegorz Marczak
Kasagra.pl - mi tam nic nie gra (a szczególnie regulamin)
24

Kiedy w internecie pojawia się serwis oferujący nam wspaniałe perspektywy wygrania dużych pieniędzy w grze losowej powinno nam zapalić się czerwone światełko. Nie tylko dlatego, że nikt nie rozdaje pieniędzy za darmo ale również dlatego, że często twórcy takich miejsc mogą okazać się nieodpowiedzial...

Kiedy w internecie pojawia się serwis oferujący nam wspaniałe perspektywy wygrania dużych pieniędzy w grze losowej powinno nam zapalić się czerwone światełko. Nie tylko dlatego, że nikt nie rozdaje pieniędzy za darmo ale również dlatego, że często twórcy takich miejsc mogą okazać się nieodpowiedzialni (mówię generalnie a nie o konkretnym przypadku).

Nowy serwis który właśnie pojawił się na startups.pl czyli kasagra.pl oferuje nam możliwość wzięcia udziału w grze losowej.

Postanowiliśmy stworzyć serwis internetowy, który da swoim użytkownikom coś bardzo znanego i podobnego do LOTTO, lecz w nowej, ciekawszej formie. KasaGra.pl jest dostępna dla każdego bez wychodzenia z domu i na bardzo prostej zasadzie; wygrywa 6 numerów z 49, które nie są losowane lecz wybierane przez uczestników.
Wygody stało się zadość.

Zasada grania i tracenia pieniędzy w tym serwisie jest dość zagmatwana. Wygląda to mniej więcej tak, tworzymy za 25 pkt (1pkt = 1PLN) głosowanie określając możliwą do wygrania kwotę i czekam na głosy ludzi. Ludzie głosując wybierają 6 numerów z 49 (każde głosowanie to 1,22 pkt). Wygrywa ta osoba która podała 6 najczęściej powtarzających się wśród głosowań cyfry lub (w zależności od rodzaju głosowania) ta która podała najbardziej nietrafione liczby. Jeśli coś pokręciłem to przepraszam ale nigdzie nie jest to jasno wytłumaczone. Teraz najciekawsze - jeśli wygramy to nie dostajemy wygranych pieniędzy tylko punkty za które możemy kupić jakąś rzecz w sklepie firmowym.Gdzie są pieniądze dla organizatora tej imprezy (oprócz sklepu który ma pewnie odpowiednią marżę) ? - to bardzo proste aby oddać głos płaci się 1,22 pkt (czyli 1,22 PLN) ale to system decyduje o tym ile głosów musi być oddane w losowaniu o na przykład 100 PLN i jestem pewien, że jest to odpowiednia liczba głosów aby mimo oddania wygranej serwis odpowiednio zarobił (wystarczy, że będzie to 100 głosów na 100 PLN serwis zarabia 22 grosze na każdym głosie)

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem zasady gry natomiast to czego jestem pewien to, że nigdy nie wziął bym udział w zabawie w takie losowania czytając wykluczenia jakie sobie autor serwisu w regulaminie zapisał:

Wyłączenie odpowiedzialności
36.KasaGra nie odpowiada za nieprawidłowe działanie Serwisu, oraz za szkody wynikające z używania skryptu. Zobowiązuje się jednocześnie czuwać nad poprawnym funkcjonowaniem Serwisu.
37.KasaGra nie odpowiada za częściową lub całkowitą utratę danych spowodowaną błędami skryptu, włamaniem do Serwisu bądź spowodowaną przez firmę hostingową.

Czytając takie rzeczy zaczynam się zastanawiać czy ja na pewno dobrze rozumiem to co czytam - a wynika z tego, że autor czy też twórca chce dzięki regulaminowi pozbawić się jakiekolwiek odpowiedzialności za działanie serwisu. Jeśli dobrze zrozumiałem te zapisy to wydaj mi się, że ktoś popisał się tutaj wyjątkową naiwnością

Mnie te zapisy na pewno wykluczają z zabawy w której zresztą nigdy nie wziął bym udziału bo nie lubię kiedy najwięcej w całej grze zarabia zawsze "bankier". Oczywiście zakładam, że jak na grę losową w internecie przystało (bo chyba w tym przypadku nie ma wątpliwości, że jest to gra losowa?) spełnione są wszystkie wymagania stawiane przez polskie prawo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu