Felietony

[Krótko] Nowa Wirtualna Polska! Na górze jest dobrze, na dole jak zawsze

Grzegorz Marczak
[Krótko] Nowa Wirtualna Polska! Na górze jest dobrze, na dole jak zawsze
12

Portal Wirtualna Polska właśnie odświeżył swoją główna stronę. Michał Brański w komunikacie prasowym stwierdza, że grupa stawia na pełność, jasność i tempo prezentacji (to odnośnie nowej formy). Jak jest naprawdę? Góra jest bardzo ciekawa. Lubię prostotę, lubię duże zdjęcia i dobrze wybrane temat...

Portal Wirtualna Polska właśnie odświeżył swoją główna stronę. Michał Brański w komunikacie prasowym stwierdza, że grupa stawia na pełność, jasność i tempo prezentacji (to odnośnie nowej formy).

Jak jest naprawdę? Góra jest bardzo ciekawa. Lubię prostotę, lubię duże zdjęcia i dobrze wybrane tematy główne i tutaj moje oczekiwania są spełnione. Piętro niżej też jest dość gustownie. Duże zajawki artykułów z możliwością przewijania. Nadal bardzo czytelnie. W sumie w głównych blokach mamy promocję na raz 8 artykułów.

W prawej szpacie jak zwykle znalazły się wiadomości. Tutaj niespodzianek i większych zmian w porównaniu do konkurencji raczej nie widzę.

Poniżej natomiast mamy klasyczne sekcje tematyczne. Wysoko została umieszczona działka WP.TV co jest moim zdaniem dobrych ruchem. Później mamy tematy związane z rozrywką, style życia, ciekawostki i dobrze wyeksponowane video (choć dość nisko).

Co ciekawe zagadnienia takie jak Technologie czy Motoryzacja czy Biznes i Frima są nadal w prawej szpalcie i to dość nisko. Nie wiem jaka jest klikalność tamtych sekcji ale zakładam, że priorytetem i tym co generuje na dziś ruch na portalu jest to co widać w głównej części serwisu czyli Wiadomości, Rozrywka i podobne.

Niestety wraz z przewijaniem portalu w dół z przejrzystością jest coraz gorzej. Wiadomo, że gdzieś muszą się znaleźć sekcje dla "biznesu" ale można dostać zawrotu głowy od ilości informacji w "dolnych" obszarach portalu

Szkoda, że tej części nie udało się jakoś sprytnie poprawić

Podsumowując, tak jak w przypadku portali. Jest to delikatna ewolucja badając czy dobrze zostały ocenione preferencje internautów. W układzie strony głównej widzę dużo podobieństwo do tego co prezentuje portal Onet. Nie chodzi o stylistykę i estetykę ale o zawartość i układ tematyczny.

Gdybym miał jednak na dziś oceniać te dwa konkurujące ze sobą podmioty pod względem wyglądu strony głównej to uznałbym, że WP wypada lepiej. Czekamy więc teraz na lekki retusz Onetu.

Ps. Na koniec jeszcze jedna uwaga. Nowa główna WP nie jest responsywna. Nie wiem czy to dobrze czy źle mając wersję mobilną i mobilne aplikacje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu