Polska

[Krótko] Grupa Wirtualna Polska kupiła serwis sportowy

Grzegorz Marczak
[Krótko] Grupa Wirtualna Polska kupiła serwis sportowy
9

Grupa WP kupiła kolejny serwis. Tym razem wzmacniają swój przyczółek jeśli chodzi o kategorię sport kupując serwis SportoweFakty.pl SportoweFakty.pl odwiedza miesięcznie ponad 570 tysięcy realnych użytkowników. W marcu br. serwis zanotował 35,4 miliona odsłon krajowych ogółem. Liczba odsłon mobil...

Grupa WP kupiła kolejny serwis. Tym razem wzmacniają swój przyczółek jeśli chodzi o kategorię sport kupując serwis SportoweFakty.pl

SportoweFakty.pl odwiedza miesięcznie ponad 570 tysięcy realnych użytkowników. W marcu br. serwis zanotował 35,4 miliona odsłon krajowych ogółem. Liczba odsłon mobilnych wyniosła niemal 7,2 miliona.

SportoweFakty.pl to jeden z najbardziej opiniotwórczych, dynamicznie rozwijających się
serwisów internetowych, specjalizujący się w takich dyscyplinach jak żużel, koszykówka,
piłka ręczna, siatkówka i tenis.

– W strategii stawiamy na treści angażujące, wiążące czytelnika z witryną i niedostępne na stronach mainstreamowych, ogólnopolskich mediów – mówi Jacek Świderski, Prezes Zarządu Grupy Wirtualna Polska. – Wzmacniamy naszą pozycję w segmencie informacji sportowych i rozbudowujemy redakcję. Mając trzy silne marki: WP Sport, Sportfan.pl oraz SportoweFakty.pl możemy lepiej adresować potrzeby rynku, przykładając większą wagę do pożądanych przez użytkowników unikatowych treści lokalnych – dodaje.

Wyścig zakupowy trwa więc dalej a wydawało się, że po połączeniu o2 i WP zrobi się spokojniej. Jak wiadomo na zakupach jest też Onet i Gazeta, mówi się też o drobniejszych przejęciach Interia.pl (np serwis durszlak.pl). I powiadam wam to jeszcze nie koniec. Walka toczy się o pozycję lidera wśród portali jak również szczebel niżej o 3 i 4 miejsce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu