Polska

LTE bez limitów w Cyfrowym Polsacie

Grzegorz Ułan
LTE bez limitów w Cyfrowym Polsacie
52

To może być prawdziwy przełom w ofertach internetu mobilnego i nie mówię tego omamiony marketingową papką, ale jako żywo zainteresowany taką usługą dotychczasowy, zadowolony użytkownik internetu mobilnego LTE od CP. Korzystam z niego od ponad dwóch lat, z uwagi na to, że w miejscu mojego zamieszk...

To może być prawdziwy przełom w ofertach internetu mobilnego i nie mówię tego omamiony marketingową papką, ale jako żywo zainteresowany taką usługą dotychczasowy, zadowolony użytkownik internetu mobilnego LTE od CP.

Korzystam z niego od ponad dwóch lat, z uwagi na to, że w miejscu mojego zamieszkania nie mogę skorzystać z oferty operatorów kablowych, a od dziś wydaje mi się, że nie będę już miał takiej potrzeby. Jak podaje Telepolis.pl, Plus i Cyfrowy Polsat udostępnili właśnie nową usługę Power LTE.

Zaznaczę od razu, że wiadomość ta powinna ucieszyć wszystkich tych, którzy są w zasięgu LTE. Na bieżąco można to sprawdzić na mapie zasięgu.

Mowa więc o wszystkich większych miastach w Polsce, włączając w to bliskie okolice wokół tych miast. W nowej ofercie będziemy mogli korzystać z limitu pełnej prędkości LTE na poziomie 20GB (59,90 zł), 25GB (69,90 zł) oraz 30GB (89,90 zł), po przekroczeniu którego prędkość spadnie w pierwszym przypadku do 10 Mb/s, w drugim 20 Mb/s, a w najwyższym abonamencie bez limitów.

Biorąc pod uwagę, że w mojej lokalizacji maksymalna prędkość jaką zaobserwowałem to okolice 20 Mb/s czasem mniej czasem więcej, po osiągnięciu swojego limitu nieznacznie tylko odczuje spowolnienie transferu. Gorzej będzie w przypadkach, gdy mamy jedynie zasięg HSPA+, tutaj prędkość spadnie do 32 kb/s.

Co najważniejsze, od dziś oferta ta dotyczy wprawdzie tylko nowych abonentów usługi, ale w ciągu najbliższych tygodni, obejmie również dotychczasowych klientów internetu mobilnego. Z pewnością skorzystam. Do tej pory, po wykorzystaniu 20GB musiałem dokupować pakiety lub czekać do nowego okresu rozliczeniowego (czasem się zdarzało), teraz już bez takich obaw będę mógł korzystać ze swojego transferu, co miesiąc.

Foto businessman is pushing his finger on lte button via Shutterstock.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu