Podcast Antyweb Po Godzinach

Czy następuje kres rozwoju przeglądarek? Jakie nowości mogą się pojawić?

Konrad Kozłowski
Czy następuje kres rozwoju przeglądarek? Jakie nowości mogą się pojawić?
Reklama

Przeglądarki internetowe są dziś dla wielu najważniejszą aplikacją, czasami jedyną z jakiej użytkownicy korzystają. Czy ich rozwój może trwać w nieskończoność? Jaka czeka je przyszłość?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Opera powstaje pod naszym nosem. Biuro we Wrocławiu działa od 15 lat, a obecnie zespoły tu ulokowane przygotowują znacznie więcej, niż nowości w standardowej Operze. Firma jako jedyna na rynku oferuje kilka wersji własnego produktu, bo w portfolio ma też Operę GX dla graczy i od czasu do czasu pojawiają się eksperymentalne odmiany, jak Opera Neon. A przecież Opera uruchomiła też własny serwis VOD Loomi, dodała cashback do przeglądarki i proponuje użytkownikom kilka wersji mobilnych przeglądarek.

Reklama

Nie mogliśmy więc zapytać w innym miejscu o to, jak rynek przeglądarek wyglądał wcześniej, jak prezentuje się obecnie i co czeka go w przyszłości. Na horyzoncie spore zmiany, związane m. in. z AR i VR, więc Metaversem. Czy przeglądarki internetowe będą wtedy istotne? Jaką rolę będą pełnić za 5 czy 10 lat? Na pytania odpowiada Krystian Kolondra, członek zarządu Opery i człowiek odpowiedzialny za sprowadzenie jej do Polski. Rozmawiał Konrad Kozłowski.

Przyszłość przeglądarek - czy to kres ich rozwoju?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama