Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Gry

Star Wars: Knights of the Old Republic II na smartfonach! A wszystko dzięki fanom

AJ
Artur Janczak
9

Lubicie Gwiezdne Wojny? Jeżeli czytacie ten tekst, to zakładam, że tak. Zatem może zainteresuje Was informacja o pewnym projekcie, którego celem jest przeniesienie Star Wars: Knights of the Old Republic II na smartfony? Właściciele marki jeszcze tego nie dokonali, ale społeczność po raz kolejny chce udowodnić, że jest w stanie poradzić sobie sama. Jeden z fanów od pewnego czasu pracuje nad czymś takim i niebawem wszyscy będą mogli sprawdzić uzyskane rezultaty.

Brak oficjalnej wersji? To nie problem

KOTOR II Mobile (K2M), bo tak nazywa się ten mod, jest tworzony na licencji open-source, więc każdy w dowolnej chwili będzie mógł nie tylko pomóc przy pracach, ale też rozwijać i udoskonalać go. Na ten moment, całość nie została jeszcze udostępniona, bo jak przyznali sami twórcy, nie jest gotowa. Gdy tylko uda się dobrnąć do końca, to wszystko zostanie przedstawione w sieci. Oczywiście, jeżeli ktoś już jest chętny do pomocy, to można się zgłosić na stronie K2M. Na pewno nie odmówią pomocnej dłoni. Sama gra natomiast nie będzie pełnoprawnym portem wersji PC na smartfony. Fani postanowili zrobić to trochę inaczej wykorzystując do tego mobilną wersję pierwszego Star Wars: Knights of the Old Republic i silnika, na którym bazuje. Choć metoda ta może wydawać się nietypowa, to liczy się ostateczny efekt. Twórcy wierzą, że będą w stanie dostarczyć pełnego KOTOR-a bazując na nieco innej niż oryginał technologi.

Wersja alfa KOTOR II Mobile już dostępna!

Cała zabawa tkwi w przekonwertowaniu plików drugiej odsłony gry z PC tak, aby w pełni działały na mobilnym silniku części pierwszej. Następnie wszystko zostanie ulokowane w odpowiednim folderze, aby tytuł mógł wykryć go jako mod. Potem trzeba nieco przystosować istniejące systemy KOTOR-a, aby pasowały do wersji znanej z sequela. Potem zostają już tylko optymalizacja pod Androida oraz iOS i odpowiednie testowanie. Obecnie K2M został wykonany w około 20%, ale warto tutaj podkreślić, że ludzie za niego odpowiedzialni pracują w naprawdę szybkim tempie. Jeszcze niedawno była mowa o zaledwie 5%. Jeżeli jesteście zainteresowani tym mobilnym Star Wars: Knights of the Old Republic II, to koniecznie dodajcie sobie ten adres do zakładek. Obecnie można już testować wersję alfa 0.4.0. Pierwsze screeny z gry pokazują, że całość jest na dobrej drodze. Mocno kibicuję tym fanom, bo przeniesienie całej produkcji to nie lada wyczyn.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: