Moje przemyślenia

Korzystajmy z wszystkich dostępnych zabezpieczeń. Wszyscy będziemy mniej narzekać

GU
Grzegorz Ułan
14

Przyznam, że głupio mi się dziś zrobiło, czytając wpis Roberta Scoble'a, który to dzięki swoim ustawieniom bezpieczeństwa na Facebooku, uniknął być może przejęcia swojego konta. Sam często narzekam na Facebooka - brak prywatności czy odpowiednich zabezpieczeń, a moje ustawienia wyglądały jak na za...


Przyznam, że głupio mi się dziś zrobiło, czytając wpis Roberta Scoble'a, który to dzięki swoim ustawieniom bezpieczeństwa na Facebooku, uniknął być może przejęcia swojego konta. Sam często narzekam na Facebooka - brak prywatności czy odpowiednich zabezpieczeń, a moje ustawienia wyglądały jak na załączonym obrazku. Wstyd mi też przed Wami, ale wolę się przyznać i zachęcić tych z Was, którzy też o tym jeszcze nie pomyśleli, by uniknąć w przyszłości wpisów typu, przejęli mi konto, a miałem silne hasło.

Banalnie proste i szybkie, a może nam pomóc uniknąć ewentualnych problemów. Zaczynamy więc od włączenia Zatwierdzania logowania.

Przed tą procedurą wylogowałem się z Facebooka na telefonie, by móc go później od razu dodać do zaufanych urządzeń. Teraz uruchamiamy konfigurację usługi.

Tutaj było trochę problemów, jednak za trzecim razem się udało.

Po wpisaniu otrzymanego kodu usługa została włączona. Teraz możemy skonfigurować swoje urządzenie mobilne. Przy próbie zalogowania dostaniemy komunikat o zalogowaniu się za pomocą otrzymanego kodu na sms.

W tym czasie zostaniemy wylogowani z naszego konta na Facebooku na desktopie. Pojawi się komunikat o próbie zalogowania z nieznanego urządzenia. Wystarczy teraz zatwierdzić tę próbę jako naszą i w ten sposób obydwa nasze główne urządzenia zostaną zatwierdzone jako zaufane. Możemy nadać im nazwę, by ułatwić w przyszłości dodawanie ewentualnie kolejnych.

W przypadku aplikacji zewnętrznych, do których logujemy się poprzez konto na Facebooku, możemy skorzystać z opcji: Hasła do aplikacji. W ten sposób też będziemy mogli przejrzeć, jakim aplikacjom wcześniej daliśmy dostęp przez nasze konto na FB.

Teraz moje ustawienia zabezpieczeń wyglądają tak:

Polecam podobne, w ramach weekendowych porządków:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu