Windows

Korzystacie z windowsowego Media Center? Najwyższa pora poszukać alternatywy [prasówka]

13

Windows Media Center jest funkcjonalnym pełnoekranowym interfejsem, który od lat służył do odtwarzania wideo, zarządzania multimediami, organizowania fotografii, a nawet odbierania stacji telewizyjnych. Jego żywot zakończy się jednak wraz z premierą Windowsa 10. Co zamiast tego? Może Xbox? Koniec M...

Windows Media Center jest funkcjonalnym pełnoekranowym interfejsem, który od lat służył do odtwarzania wideo, zarządzania multimediami, organizowania fotografii, a nawet odbierania stacji telewizyjnych. Jego żywot zakończy się jednak wraz z premierą Windowsa 10. Co zamiast tego? Może Xbox?

Koniec Media Center

Jak dowiedział się serwis ZDNet na minionej konferencji Build, każdy PC zaktualizowany z Windowsa 7 lub 8.1 do najnowszej wersji utraci funkcję MediaCenter. Tym samym Microsoft rezygnuje z dalszego rozwoju tej platformy, skupiając się na bardziej istotnych projektach. Trudno się dziwić, bo Media Center jest jakby software'ową konkurencją dla Xboksa One, który ma pełnić tę samą rolę. Natomiast istnienie samej platformy na komputerach powoli traci sens - tak jak same komputery tracą napędy fizyczne, stając się bardziej mobilnymi. Rozczarowani mogą być na pewno posiadacze desktopów, wśród których Media Center prawdopodobnie miał największe grono fanów. Cóż, może zatem warto spróbować świetnego XBMC (obecnie Kodi)?

Koniec Groovesharka

Istniejący od 2006 roku serwis Grooveshark zakończył swój żywot. Był to swego rodzaju prekursor mody na streaming muzyki. Działał jednak inaczej niż obecnie Spotify, Deezer i im podobne, bazując na plikach przesyłanych przez internautów. To zaowocowało pozwami i roszczeniami ze strony wytwórni oraz chroniących ich prawa organizacji. Dotąd udawało się twórcom ujść cało, bo nie ponosili odpowiedzialności prawnej za pliki umieszczane przez użytkowników. Udowodniono jednak, że aż 5 tys. utworów w bazie Groovesharka pochodziło od nich samych. Tym samym zagrożono im karą finansową, która mogła sięgnąć aż 736 mln dol. Przystali na ugodę i zrzekli się praw do serwisu, aplikacji mobilnych, patentów i innych części projektu. Grooveshark kończy swoje internetowe życie. Na stronie serwisu można znaleźć jeszcze list pożegnalny od twórców.

Nowe kontakty w Windowsie na smartfony i integracja z Xboksem

Windows Phone pięknieje, co niedawno zauważył zresztą Kuba. Na mnie wrażenie zrobiły zmiany w aplikacji kontaktów, która wydaje się w "dziesiątce" o wiele bardziej funkcjonalna i lepiej zorganizowana. Redesign przewiduję zmianę struktury interfejsu, a także dodanie kilku atrakcyjnych dla oka przejść i animacji. Część z nowości widać zresztą na zrzutach powyżej. Najciekawiej wygląda jednak integracja z większą liczbą usług. Wśród nich znajdzie się również Xbox, co pozwoli na wysyłanie wiadomości z telefonów z Windowsem bezpośrednio na konsolę. Taka spójność całego ekosystemu usług MS mi się podoba.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu