Moje przemyślenia

Korekta w sprawie IDG - rok do roku serwis traci tylko 423 tysiące użytkowników

Grzegorz Marczak
15

W połowie października napisałem o znacznych spadkach oglądalności IDG w porównaniu do poczatku roku. Panowie z IDG mieli rację kiedy korygowali mnie mówiąc, że serwis ich trzeba porównywać rok do roku aby otrzymać prawidłowe wyniki i zobaczyć trend. Poczekałem więc na sierpniowy megapanel i faktycz...

W połowie października napisałem o znacznych spadkach oglądalności IDG w porównaniu do poczatku roku. Panowie z IDG mieli rację kiedy korygowali mnie mówiąc, że serwis ich trzeba porównywać rok do roku aby otrzymać prawidłowe wyniki i zobaczyć trend. Poczekałem więc na sierpniowy megapanel i faktycznie wyszło, że nie jest tak źle bo tracą tylko 423 tysiące użytkowników. Taki spadek zabił by pewnie niejedną redakcję, a już na pewno zmieniała by się koncepcja prowadzenia serwisu.

W IDG jest jednak inaczej, można na przykład zauważyć powstanie nowego serwisu od portalu w miesiąc po premierze, można przekleić fascynującą notkę o zmianach personalnych w agorze, można napisać najkrótszy news jaki się da o nowym szefie Microsoftu w Polsce, za to dokładnie opisać fascynujące tajniki przełącznika USB KVM itp. Można by też pewnie uznać, że jako czytelnik za bardzo się czepiam (niektórzy się nie czepiają i po prostu przestają czytać).


sierpień 2007lipiec 2008sierpień 2008
W stosunku do lipca 2008 IDG zauważyło w megapanelu wzrosty zasięgu - nawet gdyby kolumna zasięg, nie oznaczała zasięgu to wzrost na liczbie unikalnych użytkowników trzeba przyznać, że jest imponujący.

Nie mam zamiaru konturować sagi na temat spadków IDG, chciałem być natomiast fair i pokazać na bazie najnowszych danych, że spadki są. Czy natomiast stracenie 400 tysięcy jest bardziej optymistyczne od stracenia 700 tysięcy - z pewnością tak. Trendu natomiast to specjalnie nie zmienia i szczerze mówiąc zastanawiam się na co czeka redakcja IDG (chętnie porozmawiał bym z kimś z wewnątrz jeśli tylko miał bym możliwość zadania pytań)?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu