Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Świat

Koreańska platforma blogowa w rękach Google

PGI
Paweł Grzegorz Iwaniuk
6

Istnieją na świecie rynki na których Google nie jest liderem wyszukiwarek. Wśród takich "dziwnych" krajów znajdują się Korea Południowa, Chiny, Rosja oraz nasi sąsiedzi - Czechy. Google stara się jednak zmieniać tą sytuacje inwestując we wspomnianych miejscach. Jakiś czas temu informowałem, że kon...


Istnieją na świecie rynki na których Google nie jest liderem wyszukiwarek. Wśród takich "dziwnych" krajów znajdują się Korea Południowa, Chiny, Rosja oraz nasi sąsiedzi - Czechy. Google stara się jednak zmieniać tą sytuacje inwestując we wspomnianych miejscach. Jakiś czas temu informowałem, że koncern dokonał zakupu rosyjskiej sieci reklamowej Begun w celu podniesienia wartości swoich udziałów na tamtejszym rynku. Dzisiaj natomiast Google dokonała zakupu koreańskiej platformy blogowej Textcube.com.

Wartość transakcji nie jest znana, ale pewne jest, że Google chce w ten sposób zaistnieć w Korei. Textcube.com to platforma przypominająca WordPress. Dostępna jest w wersji do samodzielnej instalacji pod adresem Textcube.org oraz jako wspomniany wcześniej serwis internetowy. Jest ona również w pełni kompatybilna ze znanymi obecnie standardami blogowymi.

Textcube.com jest całkiem popularny w Korei o czym świadczy między innymi liczba 400 tyś zarejestrowanych użytkowników. W koreańskim rankingu 100 najlepszych blogów, 65 znajduje się w opisywanym serwisie.

Nie udało mi się przetestować Textcube.com gdyż jest on dostępny jedynie w języku swoich twórców. Na podstawie pobieżnej analizy stwierdzić mogę jednak, że gdybym nie wiedział kto jest twórcą platformy, to zapewne pomyliłbym ją z WordPressem w języku koreańskim.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleprzejęciaKorea