Google

Konsola, zegarek i... Google szykuje nie lada niespodzianki

Konrad Kozłowski
Konsola, zegarek i... Google szykuje nie lada niespodzianki
13

Tegoroczna konferencja Google I/O nie była do końca tym, czego znaczna część z nas oczekiwała. Google skupiło się przede wszystkim na prezentacji nowości wprowadzanych w usługach oferowanych przez firmę, więc zabrakło nowego telefonu czy tabletu z serii Nexus. Google nie zaskoczyło, ponieważ nie poj...

Tegoroczna konferencja Google I/O nie była do końca tym, czego znaczna część z nas oczekiwała. Google skupiło się przede wszystkim na prezentacji nowości wprowadzanych w usługach oferowanych przez firmę, więc zabrakło nowego telefonu czy tabletu z serii Nexus. Google nie zaskoczyło, ponieważ nie pojawiły się też żadne inne urządzenia, o których plotki krążą po Sieci od jakiegoś czasu. Wygląda jednak na to, że możemy ich się wkrótce doczekać.

Wall Street Journal w ostatnich dniach jest bardzo aktywny - kolejne informacje zdobywane przez dziennikarzy gazety błyskawicznie rozsprzestrzeniają się po Internecie i nic w tym dziwnego. Donosy jakimi jesteśmy raczeni zaintrygowałyby nawet te osoby, które nie sympatuzują z tematyką nowych technologii jak my. Wczoraj, WSJ zaserwował nam istne danie główne - Google pracuje nad konsolą, zegarkiem i następcą Nexusa Q. Robi się coraz ciekawiej, a to jeszcze nie wszystko...

Według znanych nam planów firmy, co najmniej jedno ze wspomnianych urządzeń ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Samą produkcją i dystrybucją Google miałoby zająć się samo, co nie jest żadną niespodzianką, ponieważ w tych obszarach firma z Mountain View poczyna sobie coraz odważniej. Konsola OUYA, wokół której powstało spore zamieszanie mogła być kolejnym powodem dla Google, by prace nad konsolą opartą o system Android nabrały tempa. Jestem bardziej niż pewny, że konsola Google miałaby większe szanse na powodzenie i dotarcie do tysięcy graczy, nawet, a może przede wszystkim tych określanych mianem "niedzielnych". Na ten sam kawałek tortu najprawdopodobniej ochotę ma także Apple z Apple TV. Smartwatch od Google to temat powracający jak bumerang, jednak w tej kwestii nie jestem przekonany, że to właśnie Googlersi zaprezentują swój zegarek jako pierwsi, przed Apple czy Microsoftem.

Prace trwają naturalnie także nad kolejną odsłony systemu Android. Ta ma powstawać z myślą przede wszystkim o urządzeniach z niższej półki, które zdobywają coraz większą popularność w rozwijających się krajach. Co ciekawe, Google miałoby również pracować nad takimi urządzeniami, które miałyby stać się alternatywą dla telefonów z Firefox OS. HP natomiast miałoby stać się partnerem dla Google w produkcji laptopa z systemem Android.

Być może już najbliższe miesiące będa bardzo intrygującym okresem dla Google no i dla nas - użytkowników. Rynek technologiczny potrafi w mgnieniu oka stanąć a głowie, zapatrzony w kolejną nowość za którą podążać będzie konkurencja. Wielokrotnie podjęcie takiego ryzyka było naprawdę opłacalne, wystarczy spojrzeć na iPhone'a i iPada. Naprawdę ciekawi mnie, który z największych gigantów jako pierwszy odkryje karty jeżeli chodzi o "mądre zegarki". Czy Apple i Google staną się rywalami na rynku konsol?

Źródło: WSJ via The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GooglekonsoleSmartwatch