Moje przemyślenia

Konsola do gier oparta na Androidzie w serwisie Kickstarter zebrała ponad 8,5 miliona dolarów dofinansowania!

Marcin Kamiński
Konsola do gier oparta na Androidzie w serwisie Kickstarter zebrała ponad 8,5 miliona dolarów dofinansowania!
25

Otwarta konsola do gier, oparta na Androidzie, która umożliwia uruchamianie znanych z telefonów i tabletów tytułów na ekranie komputera? Konsola, na którą gry może stworzyć niemal każdy, bez wielkich środków jak na typową produkcję konsolową? Brzmi jak marzenie, a to realny projekt OUYA, który ma og...

Otwarta konsola do gier, oparta na Androidzie, która umożliwia uruchamianie znanych z telefonów i tabletów tytułów na ekranie komputera? Konsola, na którą gry może stworzyć niemal każdy, bez wielkich środków jak na typową produkcję konsolową? Brzmi jak marzenie, a to realny projekt OUYA, który ma ogromne szanse na realizację. Wszystko dzięki zbiórce pieniędzy za pośrednictwem serwisu Kickstarter, gdzie gracze z całego świata zainteresowani zakupem konsoli wyłożyli w sumie ponad 8,5 miliona dolarów tylko po to, aby produkcja konsoli OUYA doszła do skutku!

Kickstarter zapewne znany jest większości z Czytelników Antyweb – jest to serwis, gdzie autorzy ciekawych pomysłów są w stanie zebrać fundusze na jego realizację, dając w zamian gotowy produkt lub inne korzyści osobom składającym się na wsparcie pomysłu. Kilkukrotnie opisywaliśmy już projekty realizowane z pomocą Kickstartera, dzisiaj jednak mamy coś specjalnego. Projekt otwartej konsoli do gier, nazwanej krótko OUYA, zebrał aż 8,596,17 dolarów amerykańskich!

Czym jest OUYA, że cieszy się tak wielkim zainteresowaniem i zaufaniem graczy, że są w stanie w ciemno wyłożyć na to urządzenie swoje pieniądze? To konsola do gier, podłączana do telewizora, która bazuje na systemie operacyjnym Android. Oznacza to, że ulubione gry ze smartfona czy tabletów uruchomimy teraz na wielkim ekranie. Co więcej, twórcy aplikacji na Androida będą mogli oferować swoje tytuły na konsolę OUYA, stwarzając na niej zupełnie nowe wrażenie. Tworzenie nowych tytułów na konsolę OUYA nie będzie z kolei wymagało od deweloperów żadnych nowych umiejętności – wystarczy im opanowanie Androida.

Konsola OUYA posiadać ma czterordzeniowy procesor Tegra3, 1GB pamięci RAM, wejście HDMI, Wifi i Bluetooth, USB 2.0, a także bezprzewodowy kontroler. Całość funkcjonować będzie na bazie Androida na wersji 4.0. Cena? W serwisie Kickstarter wystarczyło wyłożyć 99 dolarów, aby otrzymać urządzenie wraz z kontrolerem – opcja ta szybko została wyprzedana.

Czy Waszym zdaniem otwarta konsola do gier na Androidzie, oferująca możliwość uruchomienia ulubionych gier z urządzeń mobilnych na telewizorze, ma szansę na wielki sukces?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

KickStarterOuya