Technologie

Konkurs! Do wygrania smartwatch Pebble

Grzegorz Ułan
Konkurs! Do wygrania smartwatch Pebble
26

Nie od dziś wiadomo, że mocne plecy przydają się w życiu. Sprawdź dlaczego Twoim plikom też przyda się solidne wsparcie. Wspólnie z firmą HP Polska chcielibyśmy zaprosić Was na bezpłatny webinar poświęcony zagadnieniom skutecznego i bezpiecznego backupu danych, prowadzony przez ekspertów HP. Odbę...

Nie od dziś wiadomo, że mocne plecy przydają się w życiu. Sprawdź dlaczego Twoim plikom też przyda się solidne wsparcie.

Wspólnie z firmą HP Polska chcielibyśmy zaprosić Was na bezpłatny webinar poświęcony zagadnieniom skutecznego i bezpiecznego backupu danych, prowadzony przez ekspertów HP. Odbędzie się on 29 stycznia w godz. 13.00-14.30. Co więcej, mamy dla Was związany z tym tematem konkurs. Do wygrania smartwatch Pebble. Co trzeba zrobić? Pierwszym warunkiem jest zapisanie się na webinar. Drugim: dokończenie pewnej cyberpunkowej historii o tym, jak istotne jest tworzenie kopii zapasowych – liczymy, że wyobraźnia Was nie zawiedzie!

Na początek jednak kilka zdań od sponsora nagrody.

HP StoreOnce Backup. Wysokie standardy ochrony danych

Technologia HP StoreOnce jest uniwersalną platformą do backupu i deduplikacji danych, która– dzięki szerokiemu zróżnicowaniu pojemności i wydajności poszczególnych modeli - potrafi zaspokoić potrzeby każdej firmy, niezależnie od jej rozmiaru i struktury organizacyjnej. Możliwość replikacji zdeduplikowanych danych pomiędzy dowolnymi urządzeniami HP StoreOnce pozwala na zabezpieczenie danych nie tylko w jednej lokalizacji, ale we wszystkich biurach i oddziałach rozproszonych geograficznie przedsiębiorstw.

Dedykowane rozwiązania dyskowe do tworzenia kopii zapasowych, takie jak HP StoreOnce, pozwalają wyeliminować większość problemów związanych z technologiami taśmowymi, a dzięki deduplikacji są one dostępne niemalże dla każdej firmy. Łączą szybkość i łatwość zarządzania urządzeń dyskowych z kosztami zbliżonymi do rozwiązań taśmowych.

W czym zatem tkwi sekret efektywności urządzeń HP StoreOnce?

Podstawą działania każdego urządzenia HP StoreOnce jest algorytm deduplikacji. Technologia ta została od początku zaprojektowana w laboratoriach HP w celu możliwie efektywnej eliminacji powtarzających się ciągów danych w strumieniach backupowych oraz zoptymalizowana pod kątem skrócenia czasu ich odtwarzania.
Wysoka powtarzalność danych w strumieniach backupowych sprawia, że rozwiązania HP StoreOnce dają możliwość zabezpieczenia wielokrotnie większej ilości danych niż ich fizyczna pojemność. Proces deduplikacji, który odbywa się w locie, eliminuje powtarzające się ciągi danych zanim dane zostaną zapisane na dyskach urządzenia. Zmienna wielkość bloku przetwarzania, która oscyluje w okolicach 4KB, gwarantuje najwyższą efektywność deduplikacji.

Więcej w temacie przeczytacie tutaj.

Teraz przejdźmy już do konkursu. Oto początek fabuły – napiszcie w kilku zdaniach w komentarzu, co było dalej.

W Świecie Danych społeczeństwo żywiło się informacją. Jej konsumpcja była poza wszelką kontrolą. Ludzie codziennie trawili ją nieskończone ilości jottabajtów. Wszystkie dane przechowywali w głowach, które w efekcie przyśpieszonej ewolucji stały się pojemniejsze niż komputery. Te z kolei 100 lat wcześniej dotknęło masowe przegrzanie, co według naukowych hipotez przyczyniło się do ekstremalnego ocieplenia klimatu i rozwoju wszelkiego rodzaju wirusów czyhających na okazję, by przejąć kontrolę nad światem.

Nikt nie podejrzewał, jakie będą przyczyny. Na pewno nie miały być to ludzkie plecy, które w wyniku stałego zwiększania pojemności mózgów, ledwo utrzymywały ich ciężar, przez co stały się słabe, bardzo słabe… przesądzając o największej katastrofie, jaką kiedykolwiek widziano.

Chcecie wiedzieć więcej na temat tworzenia backupu i wziąć udział w konkursie? Zapisz się, by otrzymać dostęp do webinaru: http://backupuj.pl/form.php a następnie dokończcie historię w komentarzu (ważne aby mail z jakiego wyślecie komentarz był to ten sam mail którym zarejestrowaliście się na webinary).

Na wasze zgłoszenia czekam od dziś do 29 stycznia.

Regulamin konkursu dostępny tutaj, no i zapraszamy do zabawy!:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hpkonkursnagrody