Felietony

Chrome w wersji dla korporacji

Grzegorz Marczak
Chrome w wersji dla korporacji
18

Google przygotowało paczkę z przeglądarką Chrome dla biznesu. Jest to o tyle istotny krok, że bez niego Chrome nie ma szans pojawić się na komputerach w wielu korporacjach, które zarządzają centralnie oprogramowanie. W wielu dużych firma użytkownik nie ma praw administracyjnych do instalowania czego...

Google przygotowało paczkę z przeglądarką Chrome dla biznesu. Jest to o tyle istotny krok, że bez niego Chrome nie ma szans pojawić się na komputerach w wielu korporacjach, które zarządzają centralnie oprogramowanie. W wielu dużych firma użytkownik nie ma praw administracyjnych do instalowania czegokolwiek na swoim komputerze - robi to za niego dział IT instalując aplikacje zdalnie.

Takie podejście do dystrybucji oprogramowania ma oczywiście swoje wady i zalety ale w przypadku korporacji z tysiącami komputerów wydaje się to rozwiązanie które zapewnia bezpieczeństwo aplikacji i ich aktualizację.

Google postanowiło więc (i słusznie) wyjść na przeciw biznesowi i przygotowało paczkę do łatwej instalacji na systemy takie jak Windows, Linux czy Mac OS. Paczka przygotowana jest w postaci MSI installera, oprócz ułatwionej instalacji administrator będzie mógł też ustalić grupową konfigurację oraz stworzyć dla nich wzorce dzięki którym łatwo będzie można zarządzać szczegółową konfiguracją przeglądarki.

Rywalizacja Google i Microsoft o biznesowego klienta nabiera więc rozpędu. Wprawdzie w tym przypadku to Google jest tym, który ma sporo do nadrobienia ale mając dobrze osadzone usługi online ma duże szanse przeciągnąć część klientów na swoją stronę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Chromegoogle chrome