Polska

"Co się stało z naszą klasą...". Najsławniejszy polski portal społecznościowy kończy żywot

Krzysztof Rojek
"Co się stało z naszą klasą...". Najsławniejszy polski portal społecznościowy kończy żywot
36

27 lipca 2021 roku nastąpi koniec portalu Nasza-Klasa.pl. Po 14 latach z sieci zniknie najsławniejsza polska społecznościówka.

Myśląc o portalu Nasza-Klasa.pl nie mogą wyrzucić z głowy piosenki Jacka Kaczmarskiego o tym samym tytule. Drugim moim najmocniejszym wspomnieniem związanym ze stroną był koniec pierwszej dekady XXI wieku, kiedy święciła ona szczyt swojej popularności. Większość Polaków nie korzystała wcześniej ze społecznościówki z prawdziwego zdarzenia i Nasza-Klasa.pl było dla nich czymś świeżym i zupełnie nowym. Niestety, pojawienie się w Polsce Facebooka, który już wtedy praktycznie wszystko robił lepiej od NK.pl, bardzo szybko tę dominację zakończyło. Doszło nawet do sytuacji, gdzie na NK.pl można było się zalogować właśnie z użyciem Facebooka.

27.07.2021 nastąpi koniec Nasza-Klasa.pl. 14 lat życia, z czego o 10 za dużo

Niestety, po tym, jak Facebook zdominował rynek społecznościówek w Polsce, NK.pl próbowała jeszcze z nim koegzystować. Portal przechodził też z rąk do rąk by w 2015 trafić w ręce Ringier Axel Springer Polska. Niestety, to nie pomogło i serwis pod koniec życia miał około 1 mln realnych użytkowników. Dużo, ale znacznie mniej niż jakakolwiek konkurencja. Nie dziwi więc fakt, że w końcu przyszedł czas na NK.pl. Zarząd podjął decyzję, że 17 lipca 2021 r. nastąpi koniec jednego z najsławniejszych portali w Polsce.

Pomimo swojej krótkiej kariery na szczycie i długiej historii bycia raczej przedmiotem żartów i memów, myślę, że po swojej cyfrowej śmierci, Nasza Klasa będzie wspominana raczej z sentymentem. W końcu duża część kraju to właśnie tam po raz pierwszy doświadczyła co to znaczy społeczność i większość ma jakieś (mniej lub bardziej pozytywne) wspomnienia związane z portalem. Jeżeli ktoś z was jeszcze korzystał z NK.pl i ma wykupione ma na nim środki (np. eurogąbki, pamiętacie je jeszcze?) to TUTAJ przeczyta, w jaki sposób może rozliczyć się z nich z administratorami portalu.

Jakie jest Wasze najlepsze wspomnienie związane z Naszą Klasą?

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu