Samsung

Koniec aktualizacji bezpieczeństwa wybranych Samsung Galaxy A oraz Galaxy J

Kamil Świtalski
Koniec aktualizacji bezpieczeństwa wybranych Samsung Galaxy A oraz Galaxy J
2

Samsung zaktualizował listę aktualizacji bezpieczeństwa dla swoich smartfonów. Kilka mających już swoje lata, popularnych, modeli nie dostanie już poprawek bezpieczeństwa.

Samsung Galaxy A - tańsza seria urządzeń koreańskiego giganta - cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Szczerze mówiąc, ani trochę mnie to nie dziwi — ich recenzje są nad wyraz pozytywne, a to w dużej mierze... po prostu solidne smartfony, które lwiej części konsumentów w zupełności wystarczą. I to na co najmniej kilka lat.

Ostatnie zapowiedzi Samsunga związane ze wsparciem ich nowych urządzeń napawają optymizmem. I mam tu na myśli nowe wersje systemu Android, które otrzymają ich smartfony (zobacz: Tylko te smartfony Samsunga dostaną aktualizacje przez trzy generacje). W przypadku poprawek bezpieczeństwa ten czas bywa znacznie dłuższy. Lista na oficjalnej stronie producenta została jednak zaktualizowana i zniknęły z niej nowe poprawki związane bezpieczeństwem dla następujących modeli:

  • Samsung Galaxy J3 Pop
  • Samsung Galaxy A5 2017
  • Samsung Galaxy A3 2017
  • Samsung Galaxy A7 2017.

Jak widać - mowa tu o urządzeniach które czasy świetności mają już za sobą. Galaxy J3 Pop debiutował w roku 2016, zaś trzy kolejne modele trafiły do sprzedaży rok później.

Na tym jednak jeszcze nie koniec — bowiem uwielbiany model Samsung Galaxy A8 2018 zmienia częstotliwość poprawek bezpieczeństwa. Dotychczas smartfon dostawał takowe raz w miesiącu, teraz może liczyć na nie raz na kwartał. Model Galaxy A8s zaś wciągnięto na listę innych regularnych aktualizacji. 

Bez wielkich dramatów - jednak właściciele tych konkretnych modeli mogą właśnie dostać dodatkowy powód, by rozglądać się za nowszym modelem smartfona. W końcu pięć lat w świecie technologii to szmat czasu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu