57

To może być najważniejsza konferencja „nowego Microsoftu” – liveblog Antyweb

Dla Microsoftu będzie to niewątpliwie święto – mamy 6 października, a zatem czas na prezentację nowych Lumii, premierę mobilnej „dziesiątki”, nowe Surface’y, Microsoft Band 2 i… być może jeszcze czegoś. Od dziś zacznie się kolejny wielki sprawdzian dla giganta. Jak na razie ten związany z komputerowym Windows 10 wydaje się iść Microsoftowi całkiem nieźle. Zobaczymy, […]

Dla Microsoftu będzie to niewątpliwie święto – mamy 6 października, a zatem czas na prezentację nowych Lumii, premierę mobilnej „dziesiątki”, nowe Surface’y, Microsoft Band 2 i… być może jeszcze czegoś. Od dziś zacznie się kolejny wielki sprawdzian dla giganta. Jak na razie ten związany z komputerowym Windows 10 wydaje się iść Microsoftowi całkiem nieźle. Zobaczymy, jak w Redmond odrobiono drugą część „pracy domowej”.

Mobilny Windows będzie dopełnieniem odświeżonego nieco ekosystemu Microsoftu opartego na idei „One Microsoft”, z czego Windows, w dalszym ciągu bardzo ważny produkt urósł do rangi bardzo rozległej usługi powiązanej z innymi składowymi w portfolio giganta. Co więcej, mobilny Windows będzie również działać na starszych urządzeniach (generacja Windows Phone 8+) i być może, obecne topowe urządzenia (Lumie 930 i 1520) otrzymają interesujący tryb Continuum, pozwalający na stworzenie z tych urządzeń stacjonarnego „komputera” z pełnym puplitem i dostępem do desktopowych aplikacji ze Sklepu Windows.

Konferencja startuje równo o godzinie 16:00 naszego czasu. Zostańcie z nami!