Moje przemyślenia

Konferencja Google I/O i zapowiedź sklepu z aplikacjami dla Chrome

Grzegorz Marczak
Konferencja Google I/O i zapowiedź sklepu z aplikacjami dla Chrome
6

Konferencja Google I/O to spotkanie przede wszystkim dla developerów i ludziom zainteresowanych technologią, których w tym roku na event Google przybyło aż 5 tysięcy! Dzień pierwszy konferencji został już zakończony. Dla mnie najbardziej interesującą wiadomością z dzisiejszego dnia Google I/O jest...

Konferencja Google I/O to spotkanie przede wszystkim dla developerów i ludziom zainteresowanych technologią, których w tym roku na event Google przybyło aż 5 tysięcy! Dzień pierwszy konferencji został już zakończony. Dla mnie najbardziej interesującą wiadomością z dzisiejszego dnia Google I/O jest zapowiedz sklepu z aplikacjami dla przeglądarki Chrome, która jak ogłoszono może pochwalić się już 70 milionami użytkowników!

Google uruchamiając sklep z aplikacjami chce zbudować w internecie jedno centralne miejsce gdzie spotykali by się zarówno developerzy jak i klienci gotowi zapłacić za ich produkty. U podstaw marketplace jest założenie, że do tej pory takiego miejsca w internecie nie ma, co jest dla wszystkich znacznym utrudnieniem w dotarciu do ciekawych produktów.W sklepie będziemy mogli zarówno kupić aplikacje jak również pobrać produkty darmowe. Google poinformowało również, że wszystkie programy znajdujące się w sklepie będą kompatybilne z najpopularniejszymi dzisiaj systemami operacyjnymi czyli Windows, Mac i Linux co jednak ważniejsze aplikacje i sklep będą działały z większością nowoczesnych przeglądarek.

Podczas pierwszego dnia Google I/O mówiono też sporo o HTML5 i jego możliwościach, odbył się też pokaz magazynu Sports Illustrated i nowej aplikacji webowej z wykorzystaniem HTML5. Szczerze mówiąc po tym co widziałem jako demo aplikacji na tableta ten pokaz nie zrobił na mnie wrażenia. Wygląda to trochę jak udowadnianie, że technologia HTML5 jest w stanie dostarczyć to samo co aplikacje oparte na Flash.Co jeszcze ciekawego działo się w pierwszym dniu Google I/O?

Google Wave - Ogłoszono otwarcie rejestracji Google Wave, od tej pory nie trzeba wiec już zaproszeń aby sprawdzić czym jest ten dość intrygujący produkt Google.

App Engine for Business Usługa dla biznesu pozwalająca na budowanie i hostowania aplikacji i rozwiązań opartych na www. Dostarczany przez Google produkt charakteryzuje się dużą skalowalnością, prostym cennikiem oraz SLA na poziomie 99,9%

Inne ogłoszenia i projekty techniczne zapowiedziane na Google I/O znajdziecie na stronie podsumowującej pierwszy dzień konferencji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlekonferencjagoogle i/o