Felietony

gdzieparkowac.pl ? Gdzie się da!

Grzegorz Marczak
gdzieparkowac.pl ? Gdzie się da!
18

gdzieparkowac.pl to serwis którego celem jest zbudowanie największej bazy parkingów i miejsc postojowych/garaży do wynajęcia dostępna online. Strona wygląda ładnie, schludnie i jest dość przyjemna w obsłudze. Jest tylko jedno ale... W Polsce nie mamy nawyku lub nazywając to ładniej kultury korz...

gdzieparkowac.pl to serwis którego celem jest zbudowanie największej bazy parkingów i miejsc postojowych/garaży do wynajęcia dostępna online. Strona wygląda ładnie, schludnie i jest dość przyjemna w obsłudze. Jest tylko jedno ale...

W Polsce nie mamy nawyku lub nazywając to ładniej kultury korzystania z parkingów i miejsc postojowych które oddalone są więcej niż 200 metrów od celu naszej podróży. Widać to zresztą na wszystkich chodnikach i uliczkach gdzie nie ma zakazu parkowania (a właściwie to znaku, że samochód może być zwieziony na super płatny parking).
Trudno jednak winić w pełni za ten stan kierowców. Powstają nowe biurowce, całe osiedla biurowców ale nikt nie spieszy się z marnowaniem drogocennego gruntu na większe przestrzenie parkingowe, a nasze "miasto" nie jest zainteresowane aby zmienić taką sytuację.

Kupując mieszkanie w bloku jesteśmy teraz zmuszani przez developerów do zakupu co najmniej jednego miejsca postojowego - tymczasem firma budująca kompleks biurowy dla tysięcy pracowników nie zapewnia nawet 10% miejsc parkingowych. Oczywiście "niewyobrażalne" jest aby taka firma sama pokryła koszt miejsc parkingowych dla wszystkich pracowników, jednak miasto mogłoby wprowadzić jakiś plan współfinansowania miejskich parkingów podziemnych lub czegoś w tym rodzaju.

Wracając jednak do gdzieparkowac.pl - obawiam się, że serwis mimo chwytliwej tematyki raczej nie będzie bił rekordów oglądalności:) I to nie tylko dlatego, że nadal będziemy parkować gdzie się da ale też dlatego, że tych prawdziwych miejskich parkingów i płatnych parkingów w pobliżu dużych kompleksów biurowych czy centrum miasta jest 10 na krzyż.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu