Ciekawe strony

Komunikator w przeglądarce - Wiele rozmów prywatnych w jednym oknie

Grzegorz Ułan
Komunikator w przeglądarce - Wiele rozmów prywatnych w jednym oknie
57

Wprawdzie mamy dostępne w internecie podobne rozwiązania, dajmy na to Meebo czy też prywatne czaty w sieciach społecznościowych, Gtalk, jednak, co zwróciło moją uwagę w tym nowym projekcie Cupfone to możliwość prowadzenia kliku rozmów w jednym oknie przeglądarki. Oczywiście, w przypadku, gdy...

Wprawdzie mamy dostępne w internecie podobne rozwiązania, dajmy na to Meebo czy też prywatne czaty w sieciach społecznościowych, Gtalk, jednak, co zwróciło moją uwagę w tym nowym projekcie Cupfone to możliwość prowadzenia kliku rozmów w jednym oknie przeglądarki.

Oczywiście, w przypadku, gdy nasza konwersacja ogranicza się do jednej, dwóch rozmów ze znajomymi, nie nastręcza to większych kłopotów przy korzystaniu z już istniejących podobnych rozwiązań. Dostrzegam w tym komunikatorze potencjał w sytuacjach, kiedy rozmawiamy z kilkoma osobami jednocześnie. Na przykład przy zarządzaniu jakimś projektem, nad którym pracuje więcej osób. Wśród kilku takich okienek rozmów można się nieźle zagubić, a rozwiązanie ze wspólnymi grupowymi rozmowami wprowadzają nieład, gdy każda z nich pracuje nad czymś innym.

Jest oczywiście kilka wad w samym funkcjonowaniu serwisu. Osobiście brakuje mi automatycznego odświeżania i przesuwania nowych wątków na górę tablicy oraz widocznych powiadomień o nich, gdy korzystamy z innego okna w przeglądarce. Projekt dopiero powstał, myślę, iż powinien się przyjąć po wprowadzeniu kilku udoskonaleń. Może i nie znajdzie bardzo dużego zastosowania i grupy docelowej, ale to fajny pomysł i pomoc we wspomnianym zastosowaniu.

Zobaczmy jeszcze jak wygląda działanie tego serwisu:

Obecnie serwis jest na zaproszenia. Każdy użytkownik, który otrzyma dostęp, może zaprosić kolejne 15 osób. Nam twórcy Cupfone podarowali dodatkowe 20 zaproszeń, które roześlę dla pierwszych chętnych. Zaproszeni przez nas Czytelnicy proszeni są o udostępnienie przynajmniej po jednym zaproszeniu ze swojej puli innym chętnym:). Zaproszone w ten sposób osoby można później bez problemu usuwać ze swojej listy kontaktów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

komunikator