Moje przemyślenia

Kolejny Startup Weekend w Szczecinie - takich imprez naprawdę potrzebujemy

GM
Grzegorz Marczak
12

Fundacja Netcamp i Fundacja Startup zapraszają na pierwszy polsko - niemiecki Startup Weekend, który odbędzie się 28-30 października w Szczecinie. Zasady z tego co rozumiem pozostały bez zmian i są dokładnie takie same jak przy pierwszej edycji SW, która odbyła się w Warszawie. Tym razem jednak będz...

Fundacja Netcamp i Fundacja Startup zapraszają na pierwszy polsko - niemiecki Startup Weekend, który odbędzie się 28-30 października w Szczecinie. Zasady z tego co rozumiem pozostały bez zmian i są dokładnie takie same jak przy pierwszej edycji SW, która odbyła się w Warszawie. Tym razem jednak będzie to Polsko Niemiecka impreza dlatego może być jeszcze ciekawiej.

Przypomnę główne zasady SW. W całej zabawie będzie brało udział kilkadziesiąt osób, z pośród których zostaną uformowane zespoły, które przez weekend będą pracować nad prototypem własnego starupa. Oczywiście w pracy nad pomysłami wspierać zespoły będzie liczne grono mentorów, które w Szczecińskiej edycji zakładam, że będzie jeszcze bardzo międzynarodowe. Na koniec całej imprezy następuje wybór najciekawszego projektu.

Dlaczego moim zdaniem potrzebujemy tego typu imprez? W Warszawskiej edycji powstała przynajmniej kilka ciekawych projektów, niektóre zespoły zainteresowały też swoimi pomysłami inwestorów i uczestniczą teraz w innych programach inkubacyjnych.

Najważniejsze jest jednak to, że imprezy te pobudzają do tworzenia i koncentrują uwagę młodych twórców na rynku globalnym. Te dwa elementy są bardzo cenne ponieważ w Polsce naprawdę cierpimy na niedosyt dobrych produktów, a jeszcze większy problem to uświadomienie młodym przedsiębiorcom że tak naprawdę projekt nabiera dużo większych perspektyw w momencie kiedy kierowany jest poza Polskę.

W najbliższych miesiącach odbędzie się kilka konkursów dla startupów (InternetBeta, Startup Fest, Startup Sauna). W obecnej chwili zakładam, jeśli chodzi o dobre startupy to ich powtarzalność na każdej imprezie jest na poziomie ok 90% (a tych dobrych jest niestety bardzo mało). Potrzebujemy więc pobudzenia rynku na poziomie inkubatorów czy wręcz takich inicjatyw jak Startup Weekend.

Trzymam kciuki aby impreza była tak dobra jak edycja w Warszawie! Tych którzy chcą się zarejestrować lub zapoznać się z szczegółowymi zasadami zapraszam na stronę imprezy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

startup weekendstarup