Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Samsung uderza w segment niskobudżetowy - będzie smartfon za 99 dolarów?

SB
Szymon Barczak
12

Jeszcze do niedawna smartfon kojarzył się głównie z klientem biznesowym i wysoką ceną. Nawet po wejściu nowego gracza - iPhone - pozostała wysoka cena, nieosiągalna dla dużej części społeczeństwa. Był to jednak krok naprzód, gdyż iPhone jest już nie tylko narzędziem biznesowym, ale często i gadżetem...

Jeszcze do niedawna smartfon kojarzył się głównie z klientem biznesowym i wysoką ceną. Nawet po wejściu nowego gracza - iPhone - pozostała wysoka cena, nieosiągalna dla dużej części społeczeństwa. Był to jednak krok naprzód, gdyż iPhone jest już nie tylko narzędziem biznesowym, ale często i gadżetem, zabawką. Pierwsze modele telefonów z Androidem celowały w średnią lub wysoką półkę. Producenci zdecydowali się jednak również na ukłoń w stronę mniej zamożnych klientów lub tych, którym nie zależy po prostu na wysokiej wydajności, a chcieliby mieć internet i dotykowy ekran. Huawei oferowany w Testuj Smartfona kosztuje około 500 zł, tyle samo przyjdzie nam zapłacić za Samsung Galaxy Mini. Ten drugi producent szykuje jednak jeszcze większe cięcia, jeszcze więcej kompromisów, które doprowadzą do powstania smartfona za prawdopodobnie 99 dolarów.

Huawei rozpoczęło jakiś czas temu produkcję niskobudżetowych smartfonów z Androidem i okazało się, że jest na takie zapotrzebowanie. Nie dziwię się zatem, że Samsung postanowił wejść również w ten segment rynku, by uszczknąć jeszcze więcej dla siebie. Chiński producent będzie musiał naprawdę się postarać by móc konkurować z takim gigantem jak Samsung. Ten może sobie pozwolić na znaczne obniżenie marży, dlatego, że i tak zwróci mu się to dzięki efektowi skali.

Samsung Galaxy Y (od young) będzie wyposażony w trzycalowy ekran o rozdzielczości 320x240 (czyli tyle ile np. HTC Wildfire) oraz 832-megahercowy procesor, czyli sporo jak na niskobudżetówkę. Dodatkiem będzie m.in. aparat cyfrowy 2MP czy możliwość słuchania radia FM. Właściciel bloga ARMdevices przewiduje, że telefon ten uderzy w segment smartfonów w cenie do 99 dolarów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileSamsung