Asus

Kolejny smartfon fotograficzny: Asus ZenFone Zoom

Maciej Sikorski
Kolejny smartfon fotograficzny: Asus ZenFone Zoom
20

Wczoraj pisałem o kilku produktach Asusa zaprezentowanych w Berlinie, przyszedł czas na informacje dotyczące kolejnego urządzenia tajwańskiej firmy. Tym razem będzie to ZenFone Zoom. Producent anonsuje go jako najcieńszy na świecie smartfon z trzykrotnym zoomem optycznym. Fotograficzne telefony zapr...

Wczoraj pisałem o kilku produktach Asusa zaprezentowanych w Berlinie, przyszedł czas na informacje dotyczące kolejnego urządzenia tajwańskiej firmy. Tym razem będzie to ZenFone Zoom. Producent anonsuje go jako najcieńszy na świecie smartfon z trzykrotnym zoomem optycznym. Fotograficzne telefony zaprezentowało Sony, Asus najwyraźniej nie chce być gorszy.

Zacznijmy od pozostałych podzespołów. Serce produktu stanowi czterordzeniowy procesor Intel Atom (64-bitowy), moduł wspierany jest przez 4 GB pamięci operacyjnej. Do tego 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej oraz czytnik kart pamięci formatu microSD. Obraz prezentowany będzie na 5,5-calowy ekranie o rozdzielczości Full HD pokrytym warstwą Gorilla Glass 4. Warto wspomnieć o module LTE oraz baterii o pojemności 3000 mAh (brak możliwości wymiany). Producent zapewnia, że w niespełna 40 minut można naładować akumulator do poziomu 60%.

Sprzęt o wymiarach 158.9 x 78.84 x 11.95~5mm i wadze 185 g trafi na rynek z platformą Android 5.0 oraz nakładką ASUS ZenUI. Kiedy i w jakiej cenie? Tego jeszcze nie sprecyzowano. Wiadomo jednak, że ZenFone Zoom dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej (Pure Black) oraz białej (Ceramic White). Przejdźmy do funkcji foto, która ma być najmocniejszym atutem urządzenia. Co oferuje firma oprócz wspomnianego trzykrotnego zoomu optyczny firmy Hoya?

Asus przekonuje, że sprzęt redefiniuje pojęcie fotografii mobilnej i gwarantuje jakość znaną z lustrzanek cyfrowych, ale nie oni pierwsi próbują w ten sposób zachęcić do zakupu – niektórzy producenci już kilka lat temu serwowali podobne teksty, przykładem chociażby Nokia (nie ukrywam, że sprzęt Ausa przypomina mi modele europejskiego producenta). Korporacja z Tajwanu zastosowała tylni aparat PixelMaster 13MP, warto wspomnieć o 10-elementowym obiektywie oraz optycznym systemie stabilizacji obrazu.

Tylni aparat wykorzystuje działanie lampy dual-LED Real Tone flash, która zapewnia możliwie najbardziej naturalne oświetlenie, wytwarzając idealne połączenie bieli i żółtego, które pozwala na uchwycenie żywych kolorów i naturalnych odcieni skóry. ZenFone Zoom został ponadto wyposażony w laserowy auto-focus, dzięki któremu ostrość zostanie ustawiona w zaledwie 0,2 sekundy oraz matrycę Panasonic SmartFSI, gwarantującą spektakularne efekty przy kadrach o niskim oświetleniu.

Producent zapewnił urządzeniu przyciski dedykowane robieniu zdjęć oraz nagrywaniu filmów, dzięki czemu korzystanie z tych funkcji będzie łatwiejsze. Podobno dopracowano tryb manualny z czego zadowoleni będą użytkownicy bardziej zorientowani w tajnikach fotografii – zwłaszcza mobilnej. Dodam jeszcze, że z przodu smartfonu pojawi się aparat 5 Mpix z szerokokątnym obiektywem. Produkt trafi na europejski rynek, więc wypada czekać na szczegóły.

Grafika tytułowa: youtube.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileSmartfonifa2015