Felietony

Kolejny słaby miesiąc w PlayStation Plus nie zachęca do zakupu abonamentu na usługę

Paweł Winiarski
Kolejny słaby miesiąc w PlayStation Plus nie zachęca do zakupu abonamentu na usługę
12

Raz jest lepiej, raz gorzej. To chyba najlepsze określenie ofert „darmowych” gier w usłudze PlayStation Plus. Przy czym jeśli chodzi o posiadaczy PlayStation 4 króluje „gorzej”. W tym miesiącu znów nie dostali bowiem żadnego z tak mocno wyczekiwanych hitów AAA. Nie sądzę więc by skakali z radości do...

Raz jest lepiej, raz gorzej. To chyba najlepsze określenie ofert „darmowych” gier w usłudze PlayStation Plus. Przy czym jeśli chodzi o posiadaczy PlayStation 4 króluje „gorzej”. W tym miesiącu znów nie dostali bowiem żadnego z tak mocno wyczekiwanych hitów AAA. Nie sądzę więc by skakali z radości do góry.

Jeśli jednak przymierzaliście się do skradanki Styx: Master of Shadows, już nie musicie. Gra pojawi się w lipcowej ofercie PS+ będąc jej najjaśniejszym punktem. Sprytny goblin stara się wykraść skarb, brzmi fajnie choć oceny zbierało raczej umiarkowane. Ale osoby, które grały donoszą, że warto ten tytuł sprawdzić.

Drugą produkcją dla PS4 będzie Rocket League, zmotoryzowana wersja piłki nożnej.

Na PlayStation 4 i PlayStation Vita trafi również zręcznościówka Entwined. Mówiąc szczerze, sam dwukrotnie przymierzałem się do zakupu.

Posiadacze PlayStation 3 otrzymają natomiast Rain od Japan Studios. Gra fajnie prezentowała się na zwiastunach, ale rynku nie zawojowała. Tak czy inaczej, warto sprawdzić. Do tego Geometry Wars 3: Dimensions, które powinno przypaść do gustu wszystkim fanom klasycznych strzelanek.

Mamy też polski akcent. Na wszystkie trzy platformy trafi bowiem bardzo sympatyczna, rodzima produkcja logiczna Mousecraft.

Zlikwidowano ponadto jednodniowe opóźnienie w udostępnianiu gier z Plusa względem mieszkańców Ameryki Północnej. Nowych „darmowych” gier spodziewajcie się teraz we wtorki, a nie jak miało to miejsce wcześniej - w środy.

Nie oszukujmy się, oferta „darmowych” gier w PlayStation Plus od dawna nie jest już wystarczającym powodem, by płacić abonament za usługę. Posiadacze PlayStation Plus dają Sony pieniądze za granie w sieci, umieszczane w usłudze gry traktowane być powinny jedynie jako dodatek. Spróbujcie tak podchodzić do sprawy, oszczędzicie sobie nerwów i rozczarowania na początku każdego miesiąca.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Sonypsplaystation plus