Felietony

Oglądałem wideo w 360 stopni na telefonie i jestem zachwycony

Paweł Winiarski
Oglądałem wideo w 360 stopni na telefonie i jestem zachwycony
22

O YT360 pisaliśmy już przynajmniej kilka razy. Ale mówiąc szczerze, nie wiedziałem że działa to również na telefonie. Najpierw oglądałem filmy na ekranie komputera, ale jakoś specjalnie mnie nie porwały. Sam nie wiem czemu dopiero teraz sprawdziłem je na sprzęcie z Androidem - super sprawa. Mater...

O YT360 pisaliśmy już przynajmniej kilka razy. Ale mówiąc szczerze, nie wiedziałem że działa to również na telefonie. Najpierw oglądałem filmy na ekranie komputera, ale jakoś specjalnie mnie nie porwały. Sam nie wiem czemu dopiero teraz sprawdziłem je na sprzęcie z Androidem - super sprawa.

Materiały wideo nagrane w 360 stopniach oglądane na komputerze są w porządku. Fajnie się na nie patrzy, niespecjalnie fajnie natomiast po nich nawiguje. Myszka nie jest bowiem najlepszym pomysłem. I choć zapewne część z Was powie „eeee, to już działa od dawna”, mi jakoś zupełnie umknęło. Nie porwało mnie na komputerze, ale - o dziwo - na telefonie już tak.

Wystarczy stuknąć w trzy poziome kreski w lewym, górnym rogu ekranu, a następnie zjechać na sam dół. Pod „Na żywo” powinniście znaleźć ikonę „Film 360°”. Po jej kliknięciu zostaniecie przeniesieni na kanał #360Video. Będziecie mogli z jego poziomu przeglądać mnóstwo fajnych filmów nakręconych w technologii 360 stopni. Nie sugerujcie się jednak małą ilością materiałów z zakładce wideo - wybierzcie „Playlisty”, jest tam tego cała masa. Oczywiście uruchamianie filmów bezpośrednio z linków lub wyszukiwarki również działa.

Jeśli jeszcze nie mieliście przyjemności bawić się tego typu materiałami na małym ekranie, szczerze polecam. Cała magia w oglądaniu filmów 360 na telefonie nie polega tylko na tym że się po prostu da to zrobić. Nie trzeba bowiem nawet smyrać palcem po ekranie, wystarczy ruszać telefonem by zmieniać kąty widzenia. Dla mnie bomba.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu