Felietony

Kolejny atak na PlayStation Network. 93000 kont tymczasowo zagrożonych

Jan Rybczyński
Kolejny atak na PlayStation Network. 93000 kont tymczasowo zagrożonych
10

Wygląda na to, że Sony przyciągnęło uwagę hakerów na dłużej, niż to się mogło początkowo wydawać. Tym razem intruzi włamywali się na konta mało wyrafinowaną metodą wypróbowywania różnych haseł, do momentu trafienia na właściwe. Mimo to podejście okazało sie wystarczająco skuteczne, żeby zalogować si...

Wygląda na to, że Sony przyciągnęło uwagę hakerów na dłużej, niż to się mogło początkowo wydawać. Tym razem intruzi włamywali się na konta mało wyrafinowaną metodą wypróbowywania różnych haseł, do momentu trafienia na właściwe. Mimo to podejście okazało sie wystarczająco skuteczne, żeby zalogować się na 93 tysiące kont PlayStation Network oraz Sony Online Entertainment. Wielokrotne próby logowania błędnymi hasłami zwróciły uwagę Sony, które zablokowało do nich dostęp. Hasła wykorzystywane podczas akcji pozyskane były z innych źródeł.

Posiadacze zablokowanych dla bezpieczeństwa kont dostaną wiadomość na swoje skrzynki pocztowe, umożliwiające ich ponowne odblokowanie - podał serwis Ars Technica. Podobno na bardzo nielicznych kontach zanotowano jakąkolwiek aktywność tuż przed zablokowaniem.

Według Philipa Reitingera, szefa do spraw bezpieczeństwa informacji, dane dotyczące kart kredytowych są bezpieczne, a wszelkie zakupy dokonane w bezpośrednim sąsiedztwie włamania mogą zostać wycofane na życzenie posiadacza zagrożonego konta.

Przy okazji warto przypomnieć jak ważne jest, żeby do każdego serwisu logować się wykorzystując inne hasło. Uchroni nas to przed konsekwencjami włamań do innych ważnych usług, takich jak poczta czy serwis społecznościowy. Warto też co jakiś okres czasu zmieniać najważniejsze hasła na inne, na wszelki wypadek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

włamanieSonyPSNhasła