Moje przemyślenia

Kolejne przecieki odnośnie Windows Phone 8

Konrad Kozłowski
Kolejne przecieki odnośnie Windows Phone 8
6

Z niecierpliwością oczekuję środowej konferencji Microsoftu, która dotyczyć będzie systemu Windows Phone 8. Oczywiście im bliżej samej prezentacji, tym więcej pojawia się spekulacji i przecieków na temat funkcji, które się mają pojawić. Tym razem serwis LiveSide.net zaprezentował kilka interesującyc...

Z niecierpliwością oczekuję środowej konferencji Microsoftu, która dotyczyć będzie systemu Windows Phone 8. Oczywiście im bliżej samej prezentacji, tym więcej pojawia się spekulacji i przecieków na temat funkcji, które się mają pojawić. Tym razem serwis LiveSide.net zaprezentował kilka interesujących faktów. Oto krótkie podsumowanie.

Nowy system ma być wyposażony w mapy od Nokii, kosztem map Binga, które krótko mówiąc nie zachwycają. Dodatkiem ma być nawigacja z funkcją 3D oraz sprzętowe wsparcie dla ich wyświetlania. Co ciekawe ma to dotyczyć wszystkich telefonów z systemem Windows Phone, a nie tylko modeli od fińskiego producenta. Często powtarzaną plotką jest również zintegrowanie komunikatora Skype z całym systemem, co ma pozwolić na szybsze działanie i uruchomienie go na słabszych telefonach.

Kolejnymi nowościami ma być pojawienie się obsługi technologii NFC, która pozwoli na stosowanie płatności zbliżeniowych. Być może platforma doczeka się również aplikacji niczym Google Wallet, skupiającej nasze karty bankowe. Dla fanów fotografii, Microsoft ma zaoferować o wiele lepsze wsparcie dla deweloperów chcących korzystać w swych aplikacjach z aparatów wbudowanych w telefon - mowa tu chociażby o wykorzystaniu funkcji wykrywania uśmiechu, pozwalające na robienie lepszych zdjęć portretowych.

Całkiem prawdopodobne jest wprowadzenie usługi przypominającej Siri z systemu iOS. Umożliwiałoby to głosowe wyszukiwanie zintegrowane z takimi serwisami jak: Imdb, Yelp, RottenTomatoes czy OpenTable. Opisywane funkcje nie mogą być nazwane fundamentalnymi i definiującymi sam system, lecz są one w pewien sposób interesujące, lub po prostu są sposobem na dogonienie konkurencji.

Osobiście bardzo liczę, że Windows Phone 8 nie zawiedzie dotychczasowych użytkowników oraz tych, którzy planują zmienić telefon. Kluczem do sukcesu niepodważalnie będzie integracja systemu wraz z całym środowiskiem oferowanym przez Microsoft - systemem Windows czy Xbox Live. Niewiadomą pozostaje także aktualizacja dla telefonów dostępnych już na rynku, miejmy nadzieję, że Microsoft będzie miał się czym pochwalić.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu