21

Kolejne informacje i zdjęcia Nexusa 5

Wygląda na to, że oprócz premiery smartfonów Apple również prezentacja nowego Nexusa nie będzie dla nas zbyt wielką niespodzianką. Najbardziej prawdopodobnym terminem jest jesienna konferencja, odbywająca się jeszcze przed świętami, a my sporo wcześniej możemy poznać większość detali na temat nowego produktu LG i Google. Czego dowiedzieliśmy się tym razem? Konferencji związanej z następcą Nexusa […]

Wygląda na to, że oprócz premiery smartfonów Apple również prezentacja nowego Nexusa nie będzie dla nas zbyt wielką niespodzianką. Najbardziej prawdopodobnym terminem jest jesienna konferencja, odbywająca się jeszcze przed świętami, a my sporo wcześniej możemy poznać większość detali na temat nowego produktu LG i Google. Czego dowiedzieliśmy się tym razem?

Konferencji związanej z następcą Nexusa 4 wyczekuję bardzo niecierpliwie. Na taką sytuację składa się wiele powodów, a najważniejszym z nich jest oczywiście spora nadzieja na to, że tym razem Google sprosta moim oczekiwaniom wobec ich flagowego produktu. Zapewne wielu z naszych czytelników może teraz przecierać oczy ze zdumienia, gdy czytają że Nexus 4 niezupełnie okazał się tym czego oczekiwałem, więc dorzucę do ognia – kluczowym argumentem przeciwko zakupowi Nexusa 4 była marnej jakości kamera. Oczywiście jak na smartfon z ośmiomegapikselową matrycą Nexus 4 nie plasował się w końcówce zestawienia, lecz nie oferował takiej jakości zdjęć jakiej bym oczekiwał. Sporą rolę odegrały także problemy z dostępnością „czwórki” oraz dość późne pojawienie się tego modelu w naszym kraju. Może tym razem będzie lepiej?

Screen_Shot_2013-09-12_at_11.55.29_AM_verge_super_wide

Pierwsze przecieki odnośnie Nexusa 5, który to pojawił się w filmie promocyjnym nadchodzącej wersji Androida 4.4 o nazwie KitKat, wskazały nam producenta oraz przypuszczalne wymiary smartfona. Dziś wiemy już znaczniej więcej. W udostępnionej przez FCC dokumetacji odnaleźć możemy zdjęcia urządzenia łudząco podobnego do tego, o którym wspominałem przed chwilą. Najbardziej zauważalną różnicą jest absencja napisu Nexus na odwrocie smartfona, lecz pozostałe komponenty wizualnie zgadzają się z tym co widzieliśmy wcześniej. W dokumentach przeczytać można że tak zwany „Nexus 5” będzie obsługiwać technologię LTE, a przekątna ekranu wynosić ma 4,96 cala. Pojemność baterii ma wynieść 2300 mAh, zaś drogą dedukcji możemy przypuszczać że wzorem oparcia Nexusa 4 na modelu Optimus G, Nexus 5 okaże się zmodyfikowaną wersją LG G2. Na takiej podstawie można domyślać się, że w środku następcy Nexusa 4 znajdzie się procesor Snapdragon 800o o taktowaniu 2.26GhZ i 2 gigabajty pamięci RAM.

Screen_Shot_2013-09-12_at_11.57.06_AM_verge_super_wide

Sporych rozmiarów obiektyw pozwala sądzić, że tym razem LG zdecydowanie bardziej przyłożyło się do funkcji fotograficznych następnego smartfona z linii Nexus, lecz oczywiście do dnia premiery i pierwszych testów wszystko pozostawić należy w sferze domysłów. Czy Wy również tak bardzo liczycie na Nexusa 5?

Źródło, zdjęcia: The Verge.