Startups

Kolejna inwestycja w polski UXPin - tym razem 5 mln dolarów!

Grzegorz Ułan
Kolejna inwestycja w polski UXPin - tym razem 5 mln dolarów!
8

To już czwarta z dużych inwestycji w ten polski projekt od momentu powstania UXPin w 2010 r. Pierwszym funduszem, który uwierzył w ten projekt był Innovation Nest, który zainwestował 700 tysięcy złotych w 2012 roku. Ta inwestycja i pomoc Innovation Nest w ekspansji na rynek amerykański zaowocował...

To już czwarta z dużych inwestycji w ten polski projekt od momentu powstania UXPin w 2010 r. Pierwszym funduszem, który uwierzył w ten projekt był Innovation Nest, który zainwestował 700 tysięcy złotych w 2012 roku.

Ta inwestycja i pomoc Innovation Nest w ekspansji na rynek amerykański zaowocowała kolejną inwestycją rok później, między innymi przez fundusz Marca Andreessena i Bena Horowitza. Następna runda finansowania miała miejsce rok temu w kwocie 1,6 miliona dolarów.

Dla przypomnienia, UXPin to usługa dla twórców interfejsów www i mobilnych, pozwalająca między innymi w łatwy sposób przełożyć nasze papierowe szkice na projekt w serwisie. W ofercie jest web kit dla stron www jak również dla interfejsów mobilnych oraz oczywiście narzędzie do projektowania interfejsów, oferujące w pełni interaktywne makiety i prototypy zarówno w formie podstawowej (low fidelity) lub rozbudowanej (high fidelity).

Dziś UXPin poinformował nas, że jako jednemu z pierwszych polskich startupów, udało się pozyskać rundę A w USA. Głównym inwestorem został amerykański inwestor True Ventures oraz ponownie Innovation Nest, Freestyle VC i Gil Penchina.

O tym, w czym tkwi sukces tego projektu najlepiej poinformuje Was CEO UXPin, Marcin Treder:

Współpraca jest istotnym elementem procesu projektowego. Bez niej organizacja zajmująca się designem nie ma racji bytu. Ponieważ coraz więcej organizacji zatrudnia designerów i angażuje coraz więcej osób w proces projektowy, istnieje zapotrzebowanie na narzędzia, które będą wspierać tę współpracę.

UXPin jest właśnie taką platformą współpracy, gdzie każdy, od projektantów, przez deweloperów i sprzedawców, po analityków biznesowych, może wziąć udział we wszystkich etapach procesu projektowego.

Powody samej inwestycji wyjaśnił nam Jeff Veen, Design Partner w True Ventures:

Jako designer zauważyłem, że nasz sposób pracy jest bardzo podobny do sposobu, w jaki istniejemy w Internecie, stawiamy na interakcję w czasie rzeczywistym. I tak właśnie działa UXPin. Niektórzy z najlepszych projektantów, jakich znam, już wtedy go używali. My skorzystaliśmy z okazji do zainwestowania w tę firmie i jesteśmy zachwyceni naszą współpracą.

Cieszy fakt, że polski projekt odniósł taki sukces, nie tylko na lokalnym rynku, ale i na trudnym amerykańskim terenie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu