Polska

Kokos współpracuje z Allegro

Grzegorz Marczak
Kokos współpracuje z Allegro
7

Trzeba przyznać, że naszych serwisach pożyczkowych dzieje się dość sporo. Najpierw Monetto ogłosiło, że podejmuje współpracę z Naszą Klasą (efektów jeszcze nie widać), teraz Kokos informuje o tym, że będzie współpracował z Allegro. O szczegółach współpracy można przeczytać w notce prasowej Koko...


Trzeba przyznać, że naszych serwisach pożyczkowych dzieje się dość sporo. Najpierw Monetto ogłosiło, że podejmuje współpracę z Naszą Klasą (efektów jeszcze nie widać), teraz Kokos informuje o tym, że będzie współpracował z Allegro.

O szczegółach współpracy można przeczytać w notce prasowej Kokosa:

Obecnie z platformy aukcyjnej Allegro korzysta ponad 7,5 miliona użytkowników. Każda osoba, która ma zbudowaną historię na tym portalu może ją wykorzystać przy ubieganiu się o pożyczkę w kokosie. Jest to niezmiernie cenna informacja dla inwestorów podejmujących decyzję o udzieleniu danej pożyczki.

Serwisy z internetowymi pożyczkami szukają sposobu na uwiarygodnienie swojego biznesu w oczach pożyczkodawców (bo zakładam, że z pożyczkobiorcami raczej problemu nie ma). Współpraca z Allegro jest moim zdaniem bardzo dobrym pomysłem. Internauci w Polsce ufają Allegro i co ważniejsze są przyzwyczajeni i uznają za wiarygodny system oceny sprzedawców i kupujących.

Ciekawe czy Allegro jest otwarte na współpracę z innymi serwisami z tej kategorii co Kokos, czyli Monetto lub Finansowo ?

Wracając jeszcze do informacji prasowej, dowiadujemy się z niej, że Kokos skutecznie przeprowadził już prawie 1000 pożyczek a 95% z nich spłacane jest na czas. W przeciągu dwóch lat serwis planuje przekonać do swojej platformy pożyczkowej 100 tysięcy osób (w tej chwili liczba użytkowników sięga 8,5 tysiąca).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu