Polska

Klienci Play otrzymują fałszywe faktury. Operator ostrzega [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Klienci Play otrzymują fałszywe faktury. Operator ostrzega [prasówka]
24

Do klientów sieci Play trafiają spreparowane maile przypominające faktury. Operator ostrzega, by weryfikować te informacje i nie dać się oszukać naciągaczom.

Fałszywe maile w Play

Maile pochodzą z różnych adresów - najczęściej z domen z końcówkami .es oraz .ru, ale również z .com, .eu i .net. Ich forma oraz struktura są bardzo zbliżone do tych, które operator rzeczywiście wysyła swoim abonentom. Sęk w tym, że spreparowane maile zawierają linki do płatności, które służą do wykonania przelewu na anonimowe konto w Panamie. W rezultacie odzyskanie pieniędzy może być potem praktycznie niemożliwe.

Play ostrzega o całej sprawie na swoim blogu i zapewnia, że pracuje nad jej rozwiązaniem. Natomiast użytkownicy są proszeni o weryfikowanie wszelkich otrzymanych na maila faktur w aplikacji Play24 - tam pojawiają się wyłącznie poprawne informacje.

Zbiórka na Wasteland 3

W serwisie crowdfundingowym Fig.co rusza zbiórka pieniędzy na trzecią odsłonę postapokaliptycznego RPG Wasteland. Twórcy udostępnili już nawet pierwszy trailer z gry. Liczą, że zbiórka pozwoli im zgromadzić 2,75 mln dolarów. Sama gra ma nie odbiegać znacząco formułą od dwójki. Zostanie wydana równolegle na PC, Xbox oraz PS4. Za fabułę będą natomiast odpowiedzialni ludzie, którzy wcześniej pisali scenariusz dla Torment: Tides of Numenera.

Pixel i Pixel XL z normą IP53?

Jak donosi serwis Droid-life, smartfony Pixel oraz Pixel XL zostały wyposażone w wodoszczelne konstrukcje zgodne z normą IP53. Wcześniej jedynie spekulowano, że urządzenia mogą posiadać tego typu certyfikat - teraz informacje te potwierdził sam Google. Nie oznacza to jednak, że możemy zabierać urządzenia pod prysznic czy na basen. IP53 nie chroni przed zanurzeniem, a jedynie przed pyłkami oraz lekkim zachlapaniem. Oznacza to tyle, że będziecie mogli wyjąć Pixele  z kieszeni w taką pogodę, jaka dokucza nam w Polsce od kilku dni. A chwila... Tych smartfonów nie będzie w Polsce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu