Podcast Antyweb Po Godzinach

Ani śladu po kryzysie w kinach? Same rekordy i wzrosty

Konrad Kozłowski
Ani śladu po kryzysie w kinach? Same rekordy i wzrosty
1

Kinom nie dawano szans po pandemii, ale ostatnie miesiące i lata pokazują, że sytuacja ma się coraz lepiej i jesteśmy na drodze ku wcześniejszym rekordom. Jak to wygląda od środka? Odpowiada Sebastian Wojna z Multikina.

Statystyki pokazują, że powoli wdrapujemy się na rekordowe poziomy frekwencji w kinach. Świetnie radziło sobie wiele filmów, ale największe wrażenie zrobiła nowa wersja filmu "Akademia Pana Kleksa" w reżyserii Macieja Kawulskiego, która zdobyła ogromną popularność w polskich kinach. Już przed oficjalną premierą, podczas pokazów przedpremierowych, obejrzało ją aż 438 000 widzów. Po weekendzie otwarcia liczba ta wzrosła do imponujących 840 000 widzów, a po trzech tygodniach wyświetlania, film zgarnął największą widownię wśród polskich produkcji od 2020 roku, przekraczając 2 048 776 widzów.

Polecamy na Geekweek: Największy wyciek haseł w historii. To ogromny problem

Skąd taki wynik? Jakie są inne hity polskich kin i jakie produkcje mogą te rekordy pobijać? Dlaczego niektóre pewniaki nie spotkały się z oczekiwaną popularnością? Jaki wpływ na oglądalność mają pory seansów i czy polscy widzowie mają swoje ulubione? Jakie trendy i zmiany widoczne są w ostatnich latach z punktu widzenia sieci kin w całej Polsce? Na te oraz wiele innych pytań odpowiada Sebastian Wojna z Multikina. Miłego słuchania!

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Wielki powrót kina - rekord za rekordem?

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

podcast