6

Kilka zmian w nowej kompilacji deweloperskiej Windows 10

Do sieci wyciekła nowa kompilacja Windows 10. Społeczność skupiona wokół nowego systemu operacyjnego Microsoftu zdążyła już odnaleźć kilka widocznych zmian – niewykluczone, że wkrótce poznamy szerszy opis różnic, które zostały zastosowane przez producenta systemu. Mamy jednak informacje na temat tego, że prawdopodobnie będą one polegać tylko na „kosmetycznych” zmianach w systemie. Przede wszystkim, zmiana dotknęła […]

Do sieci wyciekła nowa kompilacja Windows 10. Społeczność skupiona wokół nowego systemu operacyjnego Microsoftu zdążyła już odnaleźć kilka widocznych zmian – niewykluczone, że wkrótce poznamy szerszy opis różnic, które zostały zastosowane przez producenta systemu. Mamy jednak informacje na temat tego, że prawdopodobnie będą one polegać tylko na „kosmetycznych” zmianach w systemie.

Przede wszystkim, zmiana dotknęła Internet Explorera 11, który podobnie jak w przypadku wersji deweloperskich pakietu Office, otrzymał funkcjonalność przydatną do wysyłania opinii na temat oprogramowania. Odtąd do Microsoftu można wysłać uśmiechniętą, bądź smutną buźkę, która w zamyśle producenta ma być pomocna do zebrania odpowiedniego feedbacku.

IE12-Windows-10

Z okazji tej zmiany w Sieci przewijają się doniesienia na temat Internet Explorera 12, który ma zadebiutować na rynku wraz z Windows 10 – w tym przypadku prace mają być już niemal na ukończeniu. Sam program zaś bardzo upodobni się do Google Chrome oraz Mozilla Firefox – nie tylko pod względem designu, ale i funkcjonalności. Internet Explorer w wersji 12 ma bowiem obsługiwać także rozszerzenia, które istotnie zwiększą funkcjonalność przeglądarki i pozwolą na jej pełniejsze spersonalizowanie.

Wraz z Windows 10 Microsoft chciał także uczynić korzystanie z systemu wygodnym także na komputerze, który jest obsługiwany za pomocą klawiatury oraz myszy. Tym samym wprowadzono szereg zmian, które miały to nieco usprawnić – Menu Start, któremu nieco bliżej do tego znanego z Windows 7 oraz zlikwidowanie paska Charms Bar dla osób, które nie korzystają z interfejsu dotykowego. Ów pasek będzie teraz dostępny tylko w przypadku naciśnięcia przycisku ustawień w danej aplikacji interfejsu Modern – przycisk ten jest widoczny na grafice poniżej – różni się on nieco od tego, który znaliśmy dotychczas – poprzedni był reprezentowany przez trzykropek.

Charms-Bar-Icon-Windows-10

Nowa kompilacja powinna być dostępna w ciągu najbliższych tygodni – wtedy będzie można ocenić, jak bardzo rozległych zmian dokonał Microsoft i dokąd one zmierzają.

Grafika: 1, 2, 3

Źródło: Microsoft News