Microsoft

Już wiemy kiedy Microsoft zabije Windows Phone w serwisach społecznościowych

Jakub Szczęsny
Już wiemy kiedy Microsoft zabije Windows Phone w serwisach społecznościowych
5

Wcześniej otrzymaliśmy tylko deklarację, że konta związane z Windows Phone w popularnych serwisach społecznościowych otrzymają nową nazwę związaną z nową (starą) marką Microsoftu - Microsoft Lumia będącą spadkiem po fińskim dziale mobilnym. Dzisiaj otrzymaliśmy także i deklarację odnośnie daty wprow...

Wcześniej otrzymaliśmy tylko deklarację, że konta związane z Windows Phone w popularnych serwisach społecznościowych otrzymają nową nazwę związaną z nową (starą) marką Microsoftu - Microsoft Lumia będącą spadkiem po fińskim dziale mobilnym. Dzisiaj otrzymaliśmy także i deklarację odnośnie daty wprowadzenia zmian - Microsoft jak już wspomniałem w poprzednim wpisie na temat działań Microsoftu odnośnie nowej marki dopina wszystko na ostatni guzik.

Piątek, 7 listopada będzie dniem granicznym - po tym terminie konta na Facebooku i Twitterze odnośnie Windows Phone zostaną przemianowane na Microsoft Lumia. Nokia zatem znika ostatecznie ze świata Windows Phone i aż do roku 2016 usuwa się w cień. Doniesienia o tym, że Microsoft podejmie taki, a nie inny krok otrzymywaliśmy już w październiku. Ponadto, łączy się to z tym, co gigant zrobił w kierunku ujednolicenia nazw aplikacji - te zamiast prefiksu "Nokia" otrzymały nowy, przystający do nowych realiów - "Lumia". Microsoft utrzymuje, że nie zmieni się nic poza nazwami kont.

Sytuacja ze zmianą nazw kont w serwisach społecznościowych pokazuje ponadto co innego. Wszystkie te zmiany odbędą się kosztem innej, bardzo rozpoznawalnej marki - Windows Phone. To oznacza, że mobilny system operacyjny zostanie wciągnięty pod szyld "Windows". To potwierdza plany Microsoftu celem ujednolicenia nazewnictwa wszystkich wersji swojego systemu operacyjnego - zgodnie z tym, o czym mówiono od dawna. Jeden Windows, wiele platform.

Końcem tego roku możemy się spodziewać także pierwszych doniesień na temat nowej wersji mobilnego systemu operacyjnego, który będzie nazywał się oczywiście po prostu "Windows 10", jednak zasadniczą różnicą będzie jego przeznaczenie. Możliwe, że w grudniu dowiemy się, kiedy ruszy ewentualny program deweloperski dla tej platformy - premiera zapewne odbędzie się równolegle z premierą Windows 10 - czyli w kwietniu 2015 roku.

Grafika: 1, 2

Źródło: Windows Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu