Windows

Kilka zmian w nowej kompilacji deweloperskiej Windows 10

Jakub Szczęsny
Kilka zmian w nowej kompilacji deweloperskiej Windows 10
Reklama

Do sieci wyciekła nowa kompilacja Windows 10. Społeczność skupiona wokół nowego systemu operacyjnego Microsoftu zdążyła już odnaleźć kilka widocznych ...

Do sieci wyciekła nowa kompilacja Windows 10. Społeczność skupiona wokół nowego systemu operacyjnego Microsoftu zdążyła już odnaleźć kilka widocznych zmian - niewykluczone, że wkrótce poznamy szerszy opis różnic, które zostały zastosowane przez producenta systemu. Mamy jednak informacje na temat tego, że prawdopodobnie będą one polegać tylko na "kosmetycznych" zmianach w systemie.

Reklama

Przede wszystkim, zmiana dotknęła Internet Explorera 11, który podobnie jak w przypadku wersji deweloperskich pakietu Office, otrzymał funkcjonalność przydatną do wysyłania opinii na temat oprogramowania. Odtąd do Microsoftu można wysłać uśmiechniętą, bądź smutną buźkę, która w zamyśle producenta ma być pomocna do zebrania odpowiedniego feedbacku.


Z okazji tej zmiany w Sieci przewijają się doniesienia na temat Internet Explorera 12, który ma zadebiutować na rynku wraz z Windows 10 - w tym przypadku prace mają być już niemal na ukończeniu. Sam program zaś bardzo upodobni się do Google Chrome oraz Mozilla Firefox - nie tylko pod względem designu, ale i funkcjonalności. Internet Explorer w wersji 12 ma bowiem obsługiwać także rozszerzenia, które istotnie zwiększą funkcjonalność przeglądarki i pozwolą na jej pełniejsze spersonalizowanie.

Wraz z Windows 10 Microsoft chciał także uczynić korzystanie z systemu wygodnym także na komputerze, który jest obsługiwany za pomocą klawiatury oraz myszy. Tym samym wprowadzono szereg zmian, które miały to nieco usprawnić - Menu Start, któremu nieco bliżej do tego znanego z Windows 7 oraz zlikwidowanie paska Charms Bar dla osób, które nie korzystają z interfejsu dotykowego. Ów pasek będzie teraz dostępny tylko w przypadku naciśnięcia przycisku ustawień w danej aplikacji interfejsu Modern - przycisk ten jest widoczny na grafice poniżej - różni się on nieco od tego, który znaliśmy dotychczas - poprzedni był reprezentowany przez trzykropek.


Nowa kompilacja powinna być dostępna w ciągu najbliższych tygodni - wtedy będzie można ocenić, jak bardzo rozległych zmian dokonał Microsoft i dokąd one zmierzają.

Grafika: 1, 2, 3

Reklama

Źródło: Microsoft News

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama