Stosowanie czasu letniego i zimowego to archaizm, który powinien przejść do historii. Doskonale rozumiemy to zwłaszcza my, Polacy, którzy zimową porą żegnamy promienie słoneczne już po godzinie 16:00. Co zrobić, by w końcu skończyć z tym przeżytkiem? Komisja Europejska ma do nas wielką prośbę.

Dlaczego w Europie jeszcze zmieniamy czas?
Pomysł odejścia od zmiany czasu wcale nie jest nowy. Na poziomie europejskim był wałkowany już wiele lat temu. Niestety dyskusja stanęła w miejscu, a plany zarzucono bez jakichkolwiek konkretów. Dlaczego właśnie tak się stało, skoro nie lubimy zmieniać czasu na zimowy? Otóż władze Unii Europejskiej postanowiły, że w tym aspekcie nie będą naciskać na poszczególne państwa członkowskie. Decyzję o rezygnacji ze zmiany czasu miały podjąć poszczególne kraje we własnym zakresie, jednak póki co nikt nie poczynił w tym kierunku postępów. Przedstawiciel Komisji Europejskiej ma jednak nadzieję, że polska prezydencja, która właśnie trwa, przyniesie w sprawie istotny przełom.
Komisja Europejska mobilizuje Polskę do działania
Rzeczniczka Komisji Europejskiej, Anna-Kaisa Itkonen, powiedziała w czwartek, że europejski organ liczy na to, że to właśnie polska prezydencja zadba o wznowienie dyskusji na temat rezygnacji ze zmiany czasu na terenie UE. Zgodnie z tym, co usłyszeliśmy, wolą KE jest to, by temat wrócił już za polskiej prezydencji. Co na to krajowe władze?
Polski rząd jest na tak
Jak zadeklarował Minister rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk, Polska aktywnie działa w kierunku odejścia od irytującej procedury. Na łamach radiowej Jedynki zadeklarował, że zrobi wszystko, by sprawy nabrały właściwy bieg. Cóż, mając na uwadze to, jak wyglądają zimowe wieczory w Polsce, trudno się dziwić.
Wiosenna zmiana czasu 2025: kiedy wypada?
Dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy już nie mogą się doczekać dłuższych dni. Zmiana czasu z zimowego na letni już w ten weekend, w nocy z 29 na 30 marca.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu