Felietony

Kiedy to się w końcu skończy? Kolejny przekręt na Facebooku

Grzegorz Ułan
Kiedy to się w końcu skończy? Kolejny przekręt na Facebooku
39

To się chyba nie skończy, ale póki takie fanpage powstają będziemy o tym pisać i ostrzegać. Być może w końcu dotrze to do polskich użytkowników Facebooka. Nie wysyłajcie pod żadnym pozorem smsów Premium w takich konkursach i to organizowanych przez strony, których sama nazwa powinna zmusić do myśl...


To się chyba nie skończy, ale póki takie fanpage powstają będziemy o tym pisać i ostrzegać. Być może w końcu dotrze to do polskich użytkowników Facebooka. Nie wysyłajcie pod żadnym pozorem smsów Premium w takich konkursach i to organizowanych przez strony, których sama nazwa powinna zmusić do myślenia.

Email od Czytelniczki:

Cześć, piszę do Ciebie z dość nietypową sprawą i zależy mi, aby nabrała ona nieco rozgłosu. Otóż fanpejdż ''Wyjdź, wkurwia mnie Twoja twarz" notorycznie oszukuje ludzi, w tym również mnie.

Otóż organizuje pseudo-konkursy w których do wygrania są różne buty itp. Wystarczy wysłać sms'a za rzekomo 10 groszy i wpisać w komentarzu kod zwrotny i 10 pierwszy osób wygrywa. Rzecz w tym, że nikt tych butów nigdy nie dostaje a z konta w magiczny sposób znika 30 złotych, na wiadomości nikt nigdy nie odpisuje, a ''zwycięzcy" nagle zostają blokowani.

Chciałabym, abyś napisał gdziekolwiek i ostrzegł innych przed dawaniem się zrobić w jajo w taki sposób. Na mnie już za późno.

Was proszę o zgłoszenie tej strony jako nadużycie - im więcej zgłoszeń tym szybciej ją zablokują. Numer 92578 - to SMS Premium, a wysłanie na ten numer SMS kosztuje 30 zł, a nie 10 groszy, jak podają na stronie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookoszustwo