Felietony

Kup 4 gry na Androida i duże systemy operacyjne za ile chcesz - Humble Bundle with Android 5

Jan Rybczyński
Kup 4 gry na Androida i duże systemy operacyjne za ile chcesz - Humble Bundle with Android 5
3

Ruszyła kolejna akcja Humble Bundle i jest to piąte z kolei wydanie dedykowane Androidowi, a to oznacza, że każda gra w paczce, oprócz wersji na Windows, Mac i Linux, ma również wersję na Androida, czyli grami można cieszyć się zarówno na laptopie czy komputerze stacjonarnym, jak i na urządzeniach m...

Ruszyła kolejna akcja Humble Bundle i jest to piąte z kolei wydanie dedykowane Androidowi, a to oznacza, że każda gra w paczce, oprócz wersji na Windows, Mac i Linux, ma również wersję na Androida, czyli grami można cieszyć się zarówno na laptopie czy komputerze stacjonarnym, jak i na urządzeniach mobilnych - tabletach i telefonach. Co równie istotne, wartość gier i ścieżek dźwiękowych to 110$ czyli prawie 350 zł, ale 4 z nich można kupić za dowolną kwotę, a dodatkowe dwie dostaniemy gdy przekroczymy średnią wpłatę. Podsumowując - możemy kupić 6 gier i pięć soundtracków za ok 21 zł lub 4 gry i soundtracki za ile chcemy.

W wersji na komputer gry można pobrać zarówno w formie niezabezpieczonych DRM plików jak i dodać je do konta Steam i ściągnąć przez klienta dystrybucji cyfrowej (jeśli zapłaciliśmy przynajmniej dolara). Instalacja gier na telefonie bądź tablecie z Androidem może odbyć się albo przez pobranie plików .APK, wgranie ich do pamięci telefonu i odblokowanie instalacji z nieznanych źródeł, czyli spoza sklepu Play, bądź przez specjalną aplikację Humble Bundle. Niestety aplikacji również nie znajdziemy w sklepie Play i musimy ją wpierw ręcznie pobrać i zainstalować. Osobiście preferuję pobranie plików .APK.

W tej edycji znalazły się 4 nowe gry, które nigdy w Humble Bundle nie brały udziału, czyli: Beat Hazard Ultra, Dynamite Jack, Solar 2 i Super Hexagon, który otrzymamy po przekroczeniu średniej wpłaty, która w chwili pisania artykułu wynosi $6.65 czyli trochę mniej niż 21 zł. Są też dwie gry, które brały udział we wcześniejszych edycjach Humble Bundle, ale tym razem debiutują na Androidzie. Jeżeli więc jesteście w ich posiadaniu, ale chcielibyście uruchomić je na tablecie bądź telefonie, warto wziąć udział w Humble Bundle with Android 5. Te dwie gry to NightSky HD oraz po przekroczeniu średniej wpłaty Dungeon Defenders + DLC. Oto krótki opis poszczególnych gier:

NightSky HD - to platformówka, w której sterujemy kulką. Cała zabawa polega na symulowaniu przez grę fizyki, którą gracz musi wykorzystać do tego, aby pokonywać kolejne przeszkody. Nie zabrakło np. odwróconej grawitacji. Całość uzupełnia nastrojowa muzyka, przy której można się zrelaksować.

Dynamite Jack - najprościej opisać ten tytuł jako Bomberman (Dyna Blaster) z fabułą, misjami i inteligentnymi przeciwnikami, którzy reagują na światło i dźwięk. Główny bohater musi odnajdywać klucze i torować sobie drogę przy pomocy podkładanych bomb. Istotną rolę odgrywa tutaj latarka i pole widzenia wrogów. Ciekawa i czerpiąca garściami z przeszłości pozycja, w której czasem może denerwować brak zapisu gry w dowolnym momencie.

Beat Hazard Ultra - to jedna z tych gier, w których rozgrywka bazuje na muzyce. Wybieramy dowolny utwór dostarczony z grą, bądź z naszych mp3 na dysku, a akcja na ekranie będzie w dużej mierze zależna od szybkości i rytmiczności piosenki. Ciekawa pozycja dla tych, którzy lubią bawić się przy swoich ulubionych kawałkach. Sama gra to oldschoolowa strzelanka w której prowadzimy statek widziany z lotu ptaka i strzelamy do wszystkiego co nadlatuje.

Solar 2 - to ciekawa pozycja, w którą jeszcze nie grałem, ale wzbudziła moje zainteresowanie. Zaczynamy rozgrywkę jako asteroida. Posługując się zasadami, które rządzą poruszaniem się ciał niebieskich w przestrzeni kosmicznej, łączymy się z innymi asteroidami przybierając na masie. Możemy tworzyć planety, a nawet całe układy słoneczne. Można skupić się na nieorganicznej eksploracji bądź wykonywać przydzielone misje. Ta gra zamyka listę pozycji, które otrzymamy za całkowicie dowolną kwotę.

Dodatkowo po przekroczeniu średniej wpłaty otrzymamy:

Dungeon Defenders + DLC - przy okazji Humble Indie Bundle 7 opisałem ją tak:

Jest to gra typu tower defence, która została przeniesiona do świata trójwymiarowego, w którym sterujemy jedną z postaci posiadającą jedną z 4 klas, a nasi znajomi mogą sterować trzema pozostałymi. Całość okraszona jest kreskówkową grafiką. Pozycja zapowiada się naprawdę dobrze, średnia ocen w Metacritic wynosi 81.

Super Hexagon - bardzo minimalistyczna gra polegająca na poruszaniu się strzałką po okręgu i unikaniu zacieśniających się linii, układających się w kształt sześciokąta. Całość uzupełnia dynamiczna muzyka mocno nawiązująca do ośmibitowego brzmienia. Super Hexagon otrzymał nagrodę za doskonały, minimalistyczny projekt na Independent Games Festival 2013. Jest to gra twórcy VVVVVV - Terry'ego Cavanagha. Uwaga - pozycja naprawdę trudna. Ja na tablecie nie jestem w stanie przekroczyć bariery 10 sekund gry i ginę :)

Przypominam, że do każdej gry, z wyjątkiem Dynamite Jack otrzymamy ścieżkę dźwiękową, zazwyczaj w formacie MP3 i bezstratnym FLAC'u do wyboru.

Jeżeli przekonałem was do zakupu, zapraszam na stronę Humble Bundle, możecie również zakupić zestaw gier w postaci prezentu dla znajomego. Wydatek na przyjemną rozrywkę jest tym łatwiej usprawiedliwić, że dowolny procent z wpłaconej kwoty można przekazać organizatorom akcji, twórcom gier, jak i na cele charytatywne. Życzę dobrej zabawy.

Dziękuję Emilowi Oppeln-Bronikowskiemu za podpowiedzenie terminu "ośmiobitowe brzmienie".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu