Felietony

Jabra Revo testuję, wyglądają niesamowicie

Grzegorz Marczak
Jabra Revo testuję, wyglądają niesamowicie
18

Słuchawki to jeden z tego typu "gadżetów" który potrafi uwieść klienta swoim designem. Choć w przypadku testowanych przez mnie Jabra Revo na dźwięk nie można narzekać, idealnie pasują szczególnie do muzyki w której mamy dobry mocny rytm, sporo basów itp. Traci na tym natomiast odrobinę zakres śr...

Słuchawki to jeden z tego typu "gadżetów" który potrafi uwieść klienta swoim designem. Choć w przypadku testowanych przez mnie Jabra Revo na dźwięk nie można narzekać, idealnie pasują szczególnie do muzyki w której mamy dobry mocny rytm, sporo basów itp. Traci na tym natomiast odrobinę zakres średnich tonów które są lekko przytłumione. Osobiście mi to jednak w ogóle nie przeszkadza bo w muzyce której słucham nadmiar basu absolutnie nie przeszkadza

Warto dodać, że Jabra stworzyła na potrzeby tych słuchawek aplikacje mobilną przy współpracy z Dolby (tam można też dostosować parametry słuchawek do własnych potrzeb). Niestety nie testowałem jej zbyt intensywnie ponieważ całą moją muzykę na wszelkich urządzeniach przejęło teraz Spotify i tak pewnie już na długo zostanie.

Chciałem jednak napisać o innym aspekcie takich produktów czyli o designie, wyglądzie, wzornictwie czy jakkolwiek to nazwiemy. Dla mnie jest to bardzo ważny element związany z gadżetami i technologią. Zakładając bowiem, że dane urządzenie spełnia nasze kryteria jeśli chodzi o stronę techniczną czy funkcjonalną to równie ważne jest abyśmy mieli po prostu przyjemność z korzystania z niego.

Osobiście lubię otaczać się technologią która buduje dobry, przyjemy klimat trafiając w mój gust jeśli chodzi o design i estetykę wykonania. Jeśli lubię obcować z danym gadżetem i używanie go sprawia mi przyjemność to jestem też w stanie o wiele więcej wybaczyć. Zresztą nie da się ukryć, że w technologiach od dłuższego czasu przykłada się duże znaczenie do wyglądu i tak zwanego Look and feel.

Pod tym względem nowe słuchawki Jabra mnie urzekły, łączą bowiem design który idealnie do mnie przemawia z funkcjonalnością.

Przemyślano chyba każdy aspekt takiego gadżetu, mamy więc wzmocniony kabel wytrzymujący do 15kg obciążenia, super wytrzymały na wygięcia i złamania materiał z którego stworzony jest konstrukcja słuchawek, eleganckiego pilota na kablu który jednocześnie jest mikrofonem z redukcją szumów itp. Mam też dwa gniazda w które można wpiąć słuchawki no i oczywiście składaną konstrukcję.

Jeśli chodzi o wygodę noszenia to słuchawki Jabra są dość lekkie i bardzo wygodne w noszeniu, spędziłem ostatnio w nich praktycznie cały dzień w podróży i nie odczuwałem żadnej niewygody czy też zmęczenia posiadaniem non stop czegoś na głowie.

Dodam, że nie jest to wpis sponsorowany - po prostu sprzęt ten bardzo mi się podoba (mam tak od czasu do czasu).

Żeby jednak nie było tak cudownie...wspomnieć należy o cenie tego sprzętu. Jabra pozycjonuje czy też będzie pozycjonować ten sprzęt w kategorii premium i będą one kosztować ok 900 PLN. Nie jest to oczywiście najwyższa półka, ale jak na nowy produkt trzeba będzie wiele użytkownikom udowodnić.

Zdjęcia Jabra Revo:

Sprzęt do testów dostałem od firmy Jabra.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

muzykasłuchawki