Felietony

Kidd.ly wygrywa wszystko na Startups Weekend Poznań

Grzegorz Marczak
Kidd.ly wygrywa wszystko na Startups Weekend Poznań
46

Podobnie jak podczas warszawskiej edycji, również tym razem Startups Weekend okazał się niezwykle udaną imprezą (gratulacje dla organizatorów). Wprawdzie mam wrażenie, że nie powstało tak dużo prototypów jak w Warszawie ale przedstawione podczas ostatnich prezentacji pomysły miały o wiele więcej biz...

Podobnie jak podczas warszawskiej edycji, również tym razem Startups Weekend okazał się niezwykle udaną imprezą (gratulacje dla organizatorów). Wprawdzie mam wrażenie, że nie powstało tak dużo prototypów jak w Warszawie ale przedstawione podczas ostatnich prezentacji pomysły miały o wiele więcej biznesowego sensu.

Zwycięską drużyną poznańskiego weekendu dla startupów został zespół Kidd.ly. Zgarnął on dokładnie wszystkie główne nagrody czyli nagrodę Jury, mediów oraz pomniejsze nagrody przyznawane przez sponsorów takich jak chociażby Onet.pl

Czym więc jest Kidd.ly - pomysł polega na zbudowaniu mobilnej aplikacji, dzięki której będziemy mogli motywować nasze dzieci do wykonania różnych drobnych czynności. Najlepiej wyjaśnić to na przykładzie. Załóżmy, że zadaniem jakie uzgodnimy z naszym dzieckiem jest mycie zębów 3 razy dziennie. W nagrodę za wykonywanie tego "zadania" przez dwa tygodnie możemy zdefiniować wirtualną lub realną nagrodę. Po każdym umyciu przez nasze dziecko zębów zaznaczamy w aplikacji, że kolejny krok w drodze do nagrody został wykonany. Dziecko widzi jaki progres już zrobiło i ile jeszcze zostało do osiągnięcia nagrody. Oczywiście to tylko przykład ponieważ można sobie wyobrazić o wiele bardziej złożone schemat gry w którą bawimy się z naszymi najmłodszymi.


Maciek Budzich nagrał wywiad z zespołem Kidd.ly - zapraszam do obejrzenia


Już na samym początku pomysł ten wywołał dyskusje i sprzeczne opinie związane z tym czy dziecko powinno być motywowane przez jakąkolwiek formę nagrody. Tak naprawdę jednak to nie o nagrodę w tym przypadku chodzi ale o elementy grywalizacji, które pozwolą nam i naszym maluchom na wspólną zabawę.

Jak wspomniałem na początku Kidd.ly jest na razie w fazie pomysłu, widziałem już natomiast naszych inwestorów który krążyli w okół zespołu - mam więc wrażenie, że w tej czy innej formie ujrzymy niedługo aplikację tego typu.

W każdym razie szczerze gratuluję zwycięzcom i wszystkim zespołom które jestem pewien bardzo dużo nauczyły się przez te 2 dni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

starups