Kryptowaluty

Keybase rozda swoim użytkownikom za darmo przez 20 miesięcy 2 miliardy tokenów o wartości 118 mln dolarów!

Grzegorz Ułan
Keybase rozda swoim użytkownikom za darmo przez 20 miesięcy 2 miliardy tokenów o wartości 118 mln dolarów!
16

To największy airdrop darmowych kryptowalut w historii, został właśnie ogłoszony przez Keybase.io i fundację Stellar. Dowiedziałem się o tym dzisiaj rano, z wiadomości przesłanej mi w aplikacji mobilnej Keybase.io, wraz z zasileniem mojego konta tokenami XLM o wartości ponad 20 dolarów.

Łącznie wysłanych zostało dzisiaj 99 974 400 tokenów XLM do ponad 280 tysięcy aktywnych użytkowników Keybase.io o wartości 5 mln dolarów. A to tylko początek, taki zrzut lumenów planowany jest przez kolejne 20 miesięcy i każdy w liczbie 100 mln tokenów, łącznie więc na konta użytkowników tej aplikacji spłynie 2 miliardy lumenów.

Jak to możliwe? Airdropy to takie akcje promocyjne różnego rodzaju projektów, w tym przypadku zarówno aplikacji Keybase.io jak i samej technologii kryptowalut Stellar.

O aplikacji Keybase.io pisałem Wam przy okazji udostępnienia narzędzia do szyfrowanej komunikacji zespołowej Keybase Teams. Oprócz narzędzia dla zespołów w Keybase.io można korzystać z szyfrowanych czatów pomiędzy ich użytkownikami, tworzenia grup czy przechowywania plików.

Keybase.io dostępne jest w przeglądarce, w aplikacji desktopowej oraz na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS na pokładzie. Aby zakwalifikować się tego airdropa nie musicie być już aktywnymi użytkownikami tej aplikacji, ale koniecznym jest abyście mieli aktywne konto na GitHub lub na HackerNews, założone przed 9 września 2019. Warunek ten wprowadzono, by uniknąć lawiny zakładanych kont przez boty. Dodatkowym warunkiem jest dodanie do konta na Keybase.io trzech aktywnych urządzeń.

Tak więc wystarczy założyć teraz konto na Keybase.io, powiązać je z kontem na GitHubie lub HackerNews i dodać trzy urządzenia do konta, ja mam dodany komputer i dwa smartfony. Przyznane tokeny można przesłać na przykład na giełdę BitBay (instrukcje znajdziecie w serwisie Cryptomaniak) i tam, albo obracać nimi albo zamienić na polską walutę i wypłacić na konto przelewem, z bankomatu Euronetu lub w placówce Poczty Polskiej.

Osobiście zachowam swoje, może jak zbiorę większą liczbę tokenów, to pobawię się nimi na giełdzie, ewentualnie zostawię - a nuż kiedyś będą warte tyle, co dziś bitcoiny :). Jak dla mnie to fajna opcja, nie dość, że Keybase, to świetne narzędzie do komunikacji ze znajomymi czy współpracownikami, to jeszcze można na tym zarobić i bezpiecznie rozpocząć przygodę z kryptowalutami, bez inwestowania własnych środków.

Następny wpływ tokenów na konto będzie miał miejsce 15 października, a następne tego samego dnia w kolejnych 20 miesiącach. Tak więc im wcześniej dołączycie do Keybase.io więcej zgarniecie tokenów. Oczywiście ich liczba będzie malała co miesiąc, w miarę dołączania kolejnych użytkowników. Do podziału jest zdeklarowana kwota, po równo dla wszystkich.

Źródło: Keybase.io

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu