Polska

Kciuk.pl - o2 robi konkurencję dla Wykopu

Grzegorz Marczak
Kciuk.pl - o2 robi konkurencję dla Wykopu
24

Po ostatniej porażce Onetu w kategorii diggo podobnych serwisów agregujących treści, do walki z wykopem przystąpiło o2. Nowy serwis do którego dostałem dzisiaj oficjalne zaproszenie (mniej oficjalnie oglądałem go już chyba ponad miesiąc temu), nazywa się kciuk.pl. Czy kciuk różni się czymś zasadnic...

Po ostatniej porażce Onetu w kategorii diggo podobnych serwisów agregujących treści, do walki z wykopem przystąpiło o2. Nowy serwis do którego dostałem dzisiaj oficjalne zaproszenie (mniej oficjalnie oglądałem go już chyba ponad miesiąc temu), nazywa się kciuk.pl. Czy kciuk różni się czymś zasadniczym od wykopu? Oprócz możliwości "zakopywania" oraz oczywiście innego układu bloków z informacjami nie zauważyłem znaczących różnic (choć muszę przyznać, że spędziłem w serwisie zaledwie 20 minut więc coś mogłem przegapić).

Czy da się tego typu agregator rozkręcić do poziomu jaki interesuje o2 ? Nie jestem pewien, Wykop który już dawno przestał być miejscem dla geeków osiąga teraz pewnie dobrze powyżej 2 milionów unikalnych użytkowników. Na ile więc może liczyć nowy serwis w tej kategorii? Oczywiście o2 potrafi rozruszać kciuk.pl, choć trzeba pamiętać że w przypadku Onetu nawet pieniądze nie pomogły osiągnąć jakiegoś minimalnego poziomu zadawalającego firmę. Zakładam, że o2 nie popełni błędów wyczaj.to i może nawet zaproponuje jakieś ciekawsze rozwiązania jeśli chodzi o promocję serwisu (główna strona portalu z sekcją "kciuk.pl poleca" była by dobrym motywatorem dla wydawców do umieszczenia widgetów itp). Warto też pamiętać, że o2 jest mistrzem "lekkich treści" i ma w swoich zbiorach kilka źródeł, które nadają się w sam raz do agregacji w kciuk.plPrzy okazji warto zastanowić nad tym jak skutecznie wykop do tej pory powstrzymywał wszelkiego rodzaju konkurencję. Nie powstał właściwie chyba żaden "numer 2" który uzyskał by jakiś sensowny poziom popularności (nie chodzi mi oczywiście o niszowe serwisy i z ściśle określoną tematyką). Muszę przyznać, że jest to sytuacja raczej rzadka jeśli chodzi o serwisy internetowe w Polsce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

o2wykop.plagregatory treści