Facebook

Kasowanie (starych) postów na Facebooku staje się właśnie dużo łatwiejsze

Kamil Świtalski
6

Po latach czekania, Facebook nareszcie przygotował odpowiednie narzędzia do łatwego filtrowania i kasowania wpisów w serwisie.

Jeżeli macie konto na Facebooku ładnych kilka(naście) lat, to pewnie po drodze nazbierało się tam trochę treści, które może i chcielibyście skasować, ale... tamten interfejs nie za bardzo do tego zachęca. Umówmy się: dla ludzi regularnie dodających tam wpisy, to właściwie niewykonalne. Oznacza to co najmniej kilka godzin przewijania, a sam wybór i polecanie usunięcia postów też nie należy do specjalnie przyjemnych. I Facebook doskonale o tym wie, dlatego startuje właśnie z nowym narzędziem pozwalającym łatwiej zarządzać naszymi wpisami. Porządki z historią postów na Facebooku nareszcie nie będą udręką.

Kasowanie postów na Facebooku w ułatwionej formie

Nowa opcja zarządzania postami pozwoli nie tylko na masowe ich usuwanie, ale także filtrowanie. To dotyczyć będzie zarówno typu wpisu, jak i zakresu dat czy osób które są w nich wspomniane. Automatycznie więc nasuwa się to, że nowe zarządzanie aktywnością będzie doskonałym narzędziem do czyszczenia naszego konta nie tylko z głupich wpisów dodawanych w szczeniackich latach, ale także z ludzi, którzy z różnych powodów zniknęli z naszego życia. Eks także ;-)

Zobacz też: Facebook i Twitter biją się o potężny, jeszcze niezagospodarowany rynek

Poza usuwaniem, wpisy w serwisie można także archiwizować. Działa to na tej samej zasadzie, co na Instagramie: jako autorzy wciąż będziemy mieć do nich dostęp, ale nie będą one widoczne dla innych osób odwiedzających nasz profil.

Zarządzie aktywnością wystartuje najpierw w wersji mobilnej — dostęp do niego będą mieć w pierwszej kolejności użytkownicy korzystający z podstawowych wersji aplikacji na smartfony i tablety. Dopiero później zostanie dodana do apek Lite oraz webowej, przeznaczonej na większe ekrany, wersji serwisu.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu