Praca w IT

Pierwszy na rynku kalkulator wynagrodzeń w branży IT. Sprawdź, ile aktualnie zarabia się w IT

Grzegorz Ułan
33

Jakie są średnie zarobki na wybranych stanowiskach w branży IT, w rozróżnieniu na posiadane umiejętności, formę zatrudnienia czy lokalizację pracy? Na te złożone pytanie odpowiada już pierwszy na rynku prosty kalkulator wynagrodzeń autorstwa inhire.io.

Do tej pory platforma rekrutacyjna inhire.io publikowała cykliczne raporty IT Market Snapshot, z których można się było zapoznać z sytuacją zarobkową w branży IT. Korzystali z nich potencjalni kandydaci do pracy i pracodawcy do oszacowania aktualnych zarobków na danym stanowisku. Teraz w to miejsce inhire.io udostępnia kalkulator wynagrodzeń aktualizowany niemal w czasie rzeczywistym.

Michał Gąszczyk - CEO inhire.io:

- Już od dłuższego czasu publikujemy w naszych raportach informacje na temat wysokości stawek, ale również ich jawności w ofertach pracy. Choć cyklicznie przygotowujemy raporty, zauważyliśmy potrzebę znalezienia rozwiązania, które umożliwi kandydatom i pracodawcom oszacowanie wysokości aktualnej stawki na danym stanowisku.Tak narodził się pomysł wprowadzenia na rynek  kalkulatora wynagrodzeń, dzięki któremu pracodawcy i specjaliści IT nie muszą już czekać na kolejny raport, ponieważ w każdej chwili mogą sprawdzić średni poziom zarobków na danym stanowisku na podstawie wszystkich dostępnych na rynku ofert.

W kalkulatorze możemy zdefiniować interesujące nas stanowisko (np. Frontend Developer, Backend Developer, Full Stack Developer, Mobile Developer, Devops Engineer), posiadane umiejętności (np. Java, JavaScript, Typescript,C#, C++, Angular, React, PHP, Python, iOS, Android, AWS, Ruby, Scala, Kotlin) oraz swoje doświadczenie (junior, mid, senior), jak i lokalizację potencjalnego pracodawcy. W rezultacie otrzymamy średnie zarobki minimalne i maksymalne na danym stanowisko, zarówno w przypadku umowy o pracę, jak i kontraktu B2B.

W kalkulatorze wynagrodzeń branży IT wykorzystywany jest algorytm, który analizuje oferty pracy na własnej stronie oraz na stronach kariery kilkuset pracodawców i oblicza na ich podstawie średnie zarobki na wybranych stanowiskach. Co ważne, dane te są aktualizowane osiem razy na dobę i średnia oraz percentyl zarobków obliczane są na podstawie ogłoszeń opublikowanych w ostatnich 12 miesiącach.

Z kalkulatora można korzystać zupełnie bez ograniczeń, bezpłatnie i bez zakładania konta na stronie - inhire.io/kalkulator-wynagrodzen.

Źródło: inhire.io.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu