Off topic

Internet zmienił Twój mózg

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Internet zmienił Twój mózg
5

Od dawna wiadomo, że korzystanie z internetu ma wpływ na nasze życie. Sieć sprawia, że ludzie nabywają nowych umiejętności. Internauci są grupą społeczną u której socjolodzy zaobserwowali również pewne zachowania, których nie znano nigdy wcześniej. Ostatnio jednak amerykańscy naukowcy stwierdzili, ż...

Od dawna wiadomo, że korzystanie z internetu ma wpływ na nasze życie. Sieć sprawia, że ludzie nabywają nowych umiejętności. Internauci są grupą społeczną u której socjolodzy zaobserwowali również pewne zachowania, których nie znano nigdy wcześniej. Ostatnio jednak amerykańscy naukowcy stwierdzili, że internet oraz technologie z nim związane mają również wpływ na funkcjonowanie naszych mózgów.

Gary Small, specjalista ds. funkcji mózgu z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles stwierdził na podstawie obserwacji swoich studentów, że osoby biegle posługujące się internetem oraz korzystające z komunikatorów IM posiadają ponad przeciętnie rozwinięte umiejętności filtrowania informacji i podejmowania szybkich decyzji.

Naukowcy jednak zgodnie twierdzą, że choć sieć może mieć pozytywny wpływ na funkcjonowa naszych umysłów to ma również negatywny wpływ na kontakty interpersonalne z żywym człowiekiem. W dobie zjawisk takich jak web 2.0 wiele osób (zjawisko dość powszechne na zachodzie) sprowadza swoje kontakty z innymi ludźmi do wspomnianych komunikatorów lub serwisów społecznościowych.

Zdaniem Smalla, w przyszłości tylko osoby które będą potrafiły zrównoważyć swój rozwój społeczny i technologiczny będą odnościć sukcesy w życiu osobistym, zawodowym i publicznym.

Więcej na ten temat: Yahoo! Tech

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu