Microsoft

Już wiemy, kiedy nastąpi rewolucja w portfolio urządzeń Microsoftu

Jakub Szczęsny
Już wiemy, kiedy nastąpi rewolucja w portfolio urządzeń Microsoftu
20

Podczas zbliżających się wielkimi krokami targów IFA nie zobaczymy nowych urządzeń od Microsoftu, jednak nie będziemy musieli długo czekać - już w październiku dane nam będzie zobaczyć rewolucyjne dla Windows urządzenia mobilne - Lumie 950 i 950 XL. Informacja ta po raz pierwszy pojawiła się na chiń...

Podczas zbliżających się wielkimi krokami targów IFA nie zobaczymy nowych urządzeń od Microsoftu, jednak nie będziemy musieli długo czekać - już w październiku dane nam będzie zobaczyć rewolucyjne dla Windows urządzenia mobilne - Lumie 950 i 950 XL. Informacja ta po raz pierwszy pojawiła się na chińskim portalu WPDang, następnie została potwierdzona przez Toma Warrena z The Verge.

Oprócz dwóch flagowych modeli telefonów komórkowych już z Windows 10 Mobile na pokładzie, Microsoft pokaże jeszcze jeden element swojego portfolio urządzeń. Do tego grona dołączy czwarta edycja udanego dla giganta Surface, gdzie oczekuje się od niej oczywiście usprawnień, które z Windows 10 wykrzeszą wszystko to, co Microsoft chciałby zaoferować konsumentom nowych technologii.

Wcześniejsze doniesienia wskazywały na specyfikację nowych flagowców od Microsoftu. Mniejszy wariant ma cechować się ekranem o przekątnej 5,2 cala w rozdzielczości QHD, sześciordzeniowym Snapdragonem 808 i 3 GB pamięci RAM. Większy flagowiec natomiast otrzyma ekran o przekątnej 5,7 cala w tej samej rozdzielczości i ośmiordzeniowego już Snapdragona 810.

Od Surface'a nie należy oczekiwać wielkich nowości - będzie on raczej kontynuował wizję "supertabletu" z Windows od Microsoftu i ponownie zostanie on przeznaczony rozwiązaniom biznesowym, gdzie przyjmuje się naprawdę nieźle.

Najważniejsze usprawnienia w kwestii Surface 4 będą dotyczyć układu, który będzie napędzać urządzenie. Ponadto, wśród technologii-pewników w nowej odsłonie hybrydy Microsoftu znajduje się ponadto kamera Intel RealSense oraz czytnik biometryczny.

Niewykluczone, że podczas tego wydarzenia odbędzie się również premiera Microsoft Band 2 - pierwsza edycja opaski spotkała się z pewnym zainteresowaniem, jednak odczucia komentatorów były raczej podzielone.

Przed Microsoftem zatem jest bardzo ważny październik - być może będący przełomowym w historii firmy. Warto nadmienić, że gigant ma wiele do udowodnienia w kwestii rynku mobilnego, gdzie mimo usilnych starań Windows Phone (Windows 10 Mobile) stoi na linii marginesu zainteresowania konsumentów.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu