Moje przemyślenia

Już ponad 800 serwisów uczestniczy w dzisiejszym proteście przeciwko ACTA. Liczba ta szybko rośnie!

Grzegorz Marczak
Już ponad 800 serwisów uczestniczy w dzisiejszym proteście przeciwko ACTA. Liczba ta szybko rośnie!
68

Wygląda na to, że akcja z blackoutem i protestem przeciwko ACTA wychodzi poza skalę jakiej się spodziewałem. Jeszcze wczoraj do protestu przyłączyli się tacy gracze jak dobreprogramy, hatak, Helion, WOŚP czy Allegro. Każdy oczywiście protestuje na swój sposób i nie wszyscy korzystają z gotowe skrypt...

Wygląda na to, że akcja z blackoutem i protestem przeciwko ACTA wychodzi poza skalę jakiej się spodziewałem. Jeszcze wczoraj do protestu przyłączyli się tacy gracze jak dobreprogramy, hatak, Helion, WOŚP czy Allegro. Każdy oczywiście protestuje na swój sposób i nie wszyscy korzystają z gotowe skryptu który wczoraj udostępniliśmy (choć jest on najpopularniejszą formą protestu w tej chwili).

Oprócz dużych gracz jak choćby przed chwilą zaciemniony CDprojekt do protestu przyłącza się coraz więcej mniejszych stron. W tej chwili liczba witryn na których od wczoraj pojawił się protest przekroczyła już ponad 800 i szybko rośnie.

Jeszcze jedno, nie byłbym sobą gdybym nie odniósł się do onetowego tekstu na temat protestu. Rozumiem, że akcja może wydawać się mało efektywna, można powiedzieć że to nic nie da, można też powiedzieć że ACTA nie jest tak straszna jak ją wszyscy widzą.

Trudno jednak nazwać protest setek witryn w internecie, w tym naprawdę dużych i znaczących gracz poprzez "Protest kilku serwisów". Rozumiem, że nie są to tak znaczący gracze jak Onet ale naprawdę nie można deprecjonować zaangażowania setek stron w ten sposób.

A tutaj ładna grafika znaleziona na klikr.pl pokazująca te kilka protestujących stronPs. tytuł na Onecie już został nieco zmieniony - oryginalny został chyba w permalinku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaACTA