Telekomy

Już od jutra w ofercie Plusa dostępny będzie internet światłowodowy

GU
Grzegorz Ułan
15

Rok po przejęciu Netii przez Cyfrowy Polsat, w ofercie Plusa pojawi się samodzielna usługa Plus Internet Stacjonarny - świadczona będzie dla klientów indywidualnych oraz małych firm, w oparciu o infrastrukturę stacjonarną Netii.

Wprawdzie już od jakiegoś czasu na stronie Plusa, dostępna była zakładka internetu światłowodowego, ale przekierowywała nas na strony Netii. Od jutra z kolei, klienci indywidualni oraz małe firmy z segmentu SOHO, będą mogli zamówić samodzielną usługę internetu stacjonarnego, bezpośrednio w Plusie.

Usługa Plus Internet Stacjonarny będzie udostępniana w oparciu o rozległą, ogólnopolską infrastrukturę stacjonarną Netii, która posiada 20 tys. km sieci szkieletowej w całej Polsce oraz rozległą, ogólnopolską sieć dostępową. Dociera ona obecnie do ponad 2,6 mln gospodarstw domowych na terenie całego kraju, co stanowi ich 18%, oraz do ponad 800 największych biurowców.

Usługa dostępna będzie w czterech technologiach:

  • miedź (CU) - z prędkością Internetu 20 Mb/s i 50 Mb/s,
  • Ethernet (ETTH) - z prędkością 20 Mb/s, 50 Mb/s, 100 Mb/s, 150 Mb/s, 300 Mb/s i 900 Mb/s,
  • kablówka (HFC) – z prędkością 150 Mb/s, 300 Mb/s i 600 Mb/s,
  • światłowód (PON) – z prędkością 100 Mb/s, 150 Mb/s, 300 Mb/s oraz 900 Mb/s.

Ceny? Ceny uzależnione są od prędkości, jak i od lokalizacji, to znaczy czy internet chcemy zamówić do mieszkania, domku czy do firmy.

Do każdego pakietu dostaniemy dodatkową kartę SIM na dostęp do internetu mobilnego z limitem 5 GB transferu w miesiącu za darmo. Jeśli pakiet będzie za mały, już za dopłatą 10 zł dokupimy 10 GB. Oferta dostępna będzie od jutra w 476 punktach sprzedaży sieci Plusa w całym kraju, a w terminie późniejszym już w całej sieci.

Źródło: Plus.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: