Telekomy

Play uniezależnia się od Orange. Roaming krajowy wyłączony w pierwszym polskim mieście

Grzegorz Ułan
Play uniezależnia się od Orange. Roaming krajowy wyłączony w pierwszym polskim mieście
75

Jeśli jesteście klientami Play i mieliście na sztywno ustawiony roaming Orange, nie połączycie się już dziś z tą siecią w centrum Poznania.

Play w pierwszej połowie października informował już o planowanym wyłączeniu roamingu w Poznaniu w połowie listopada, jednak dopiero dziś proces ten się rozpoczął. Zaczęli od partnera roamingowego Orange.

Dynamiczna rozbudowa sieci stacji bazowych Play następuje na terenie całego kraju, w niektórych miejscach już się zakończyła, oferując ciągły zasięg i wysokiej jakości usługi na dużych obszarach. Jednym z takich miejsc jest centrum Poznania, gdzie w ramach pilotażu w połowie listopada rozpocznie się proces wyłączania wsparcia roamingu krajowego.

Od dziś nie będzie można łączyć się z siecią poprzez nadajniki Orange, dlatego Play kontaktuje się dziś z mieszkańcami Poznania, którzy na stałe mieli włączony roaming Orange, w celu poinformowania o zmianach w sieci i konieczności zmian w ustawieniach telefonu.

Najbardziej zalecane jest ustawienie automatyczne, przynajmniej dla mieszkańców centrum Poznania, gdzie ten zasięg sieci własnej Play jest już wystarczający i pozwalający na bardziej komfortowe korzystanie z sieci Play niż z roamingu.

Kiedy pozostali partnerzy zostaną wyłączeni? Proces wyłączenia roamingu Plusa i T-Mobile rozpocznie się w pierwszej połowie przyszłego roku. Mnie zastanawia natomiast, dlaczego zaczęli od Orange, z którym to przecież mieli najlepsze warunki roamingu krajowego, a klienci najlepszy dostęp do sieci spośród wszystkich partnerów roamingowych.

Źródło: Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile