Gry

Już dawno tak bardzo nie czekałem na żadną grę od Ubisoftu. Francuzi z solidną ofertą na E3

Tomasz Popielarczyk
Już dawno tak bardzo nie czekałem na żadną grę od Ubisoftu. Francuzi z solidną ofertą na E3
4

Ubisoft jest rozczarowujący ostatnimi czasy. Trudno wskazać drugą firmę z branży gier, która tak mocno nadszarpnęła swój wizerunek w tak krótkim czasie. Po konferencji na E3 nie spodziewałem się zbyt wiele, a tymczasem zostałem mile zaskoczony. Część zaprezentowanych przez Ubisoft gier podczas ko...

Ubisoft jest rozczarowujący ostatnimi czasy. Trudno wskazać drugą firmę z branży gier, która tak mocno nadszarpnęła swój wizerunek w tak krótkim czasie. Po konferencji na E3 nie spodziewałem się zbyt wiele, a tymczasem zostałem mile zaskoczony.

Część zaprezentowanych przez Ubisoft gier podczas konferencji była już dobrze znana wcześniej. Wiedzieliśmy, że w tym roku zobaczymy kolejnego Assassin's Creed. Nowa odsłona zatytułowana Syndicate przeniesie nas do wiktoriańskiej Anglii. Niestety póki co nie zobaczyliśmy zbyt wiele, mimo że sam trailer jest bardzo efektowny. Czekam na więcej, choć nie spodziewam się rewolucji.

Znacznie większe wrażenie robią gry z serii Tom Clancy's, których Ubisoft ma w swoim portfolio kilka. Najbardziej na wyobraźnię działa The Division, który ma być shooterem utrzymanym w mocnej, ciężkiej konwencji oraz kładącym nacisk na rozgrywkę wieloosobową (w tym co-op). Premierę zaplanowano na 8 marca 2016 roku. Spodziewam się hitu - oby tylko nie skończyło się tak, jak z Watch Dogs.

Dwie inne produkcje to Rainbow Six: Siege oraz Ghost Recon: Wildlands. Pierwszy to taktyczny shooter, w którym również dostaniemy co-opa (nawet czteroosobowego). Na trailerach jednak nie sprawia on wrażenia zbyt realistycznego i to mnie martwi. Ubisoft chyba za bardzo idzie w kierunku zręcznościówki. Nowy Ghost Recon będzie natomiast produkcją z otwartym światem. Nasz zespół trafi do Ameryki Północnej, gdzie będzie walczył z terrorystami i nie tylko. Tutaj obok strzelania mocno premiowane będzie skradanie. Wszystko to dopełni masa elementów typowych dla garunków MMO i oczywiście co-op.

Największą niespodzianką Ubisoftu na E3 jest For Honor, który wzbudził u mnie ogromny apetyt. Chyba już dawno nie czekałem tak na żadną grę od Ubisoftu. Nawet Watch Dogs nie wywarły na mnie takiego wrażenia. Będzie to sieciowy TPP nastawiony na pojedynki wręcz z użyciem broni białej i nie tylko. Naprzeciw siebie staną drużyny złożone z wikingów, samurajów oraz rycerzy. Gra prezentuje się niesamowicie - szczególnie pod względem wyrafinowanych animacji oraz sprawiającego wrażenie rozbudowanego systemu walki. Mimo niezbyt realistycznej konwencji całość prezentuje się nadzwyczaj naturalnie i wiarygodnie. Czekam z wypiekami na twarzy!

Inną ważną premierą, która mnie, fana strategii pozytywnie nakręca jest Anno 2205. Kolejna odsłona tej dobrze znanej serii znów zabiera nas w przyszłość. Będziemy budować futurystyczne miasta, wznosić drapacze chmur, kolonizować księżyc i zapewniać dobrobyt naszym obywatelom. Wygląda dość klasycznie - mam nadzieję, że najlepsze dopiero przed nami.

Dobrą informacją jest z pewnością zapowiedź South Park: The Fractured but Whole. Pierwsza część (zatytułowana Kijek Prawdy w Polsce) zebrała bardzo pozytywne recenzje. Tym razem twórcy odchodzą od konwencji fantasy i idą w kierunku superbohaterów. Warto zaznaczyć, że za grę nie będzie odpowiedzialne Obsidian Entertainment, tylko Ubisoft San Francisco. Może to napawać pewnym niepokojem.

Spośród innych zapowiedzi warto wymienić Just Dance 2016, gdzie po raz pierwszy w historii serii nie będzie potrzebny kontroler ruchu. Wystarczy, że podłączymy smartfona, który go z powodzeniem zastąpi. Powinno to znacznie rozszerzyć target dla tego tytułu. Zapowiedziano również offroadowy dodatek do The Crew o nazwie Wildrun. Na lipiec zaplanowano też Trials Fusion: Awesome Level Max, a więc DLC z kilkudziesięcioma nowymi elementami rozbudowującymi rozgrywkę.

Ubisoft ma solidne portfolio gier, a w nim kilka perełek. Tak naprawdę każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: fani shooterów, stratedzy, miłośnicy RPG, a także wszyscy grający głównie po sieci. Dobrą wiadomością jest to, że Francuzi nie odcinają tylko kuponów od znanych marek i wprowadzają nowości (tych co prawda mogłoby być trochę więcej). Teraz tylko trzeba dowieźć te wszystkie produkty, a z tymi w Ubisofcie ostatnio bywa różnie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

konsoleGryE3ubisofte3 2015